Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » AGY! Miért csak a 10%-át...

AGY! Miért csak a 10%-át használjuk az agyunknak?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok, de érdekel ez a téma, kérlek ehhez mérten válaszoljon aki tud.

(Lehet a százalékok sem pontosak, csak "hallottam")


Szóval miért nem használjuk a többi részét? Képtelenek vagyunk? Van ismeretünk róla hogy mi lenne ha mondjuk 70%-át tudnánk használni?

Mindenki ugyanannyi %-ban használja az agyát, vagy vannak eltérések? Ha igen, miben mutatkozik meg, stb..


Minden érdekel e téren.


Kérem, csak valóban a témában jártas emberek válaszoljanak, "tippeket" és hamis feltételezéseken alapuló önbizalomtúltengéses válaszokat nem kérek.


2013. jan. 23. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak a 10%-át használjuk; ez csak egy közkeletű tévedés.

Vagy - mivel Einsteinnek tulajdonítják a mondást - egy városi legenda.

Innentől kezdve pedig nincs miről beszélni. :)

2013. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg arról van szó, hogy a neuronok nem sülnek ki folyamatosan, hanem regenerálódnak is. Tehát miután egy neuron aktiválódott, kell neki egy kis idő, amíg visszatér az alaphelyzetbe. Ezért nem minden neuronunk aktív egyszerre, csak egy része (lehet, hogy ez az a 10%).


És erre fel az okos ezoterikusok kitalálták, hogy mennyi agykapacitás megy veszendőbe.


Pedig csak arról van szó, hogy ez olyan, mint ha egy robbanómotortól azt várnánk el, hogy soha ne legyen benne szívás, sűrítés és kipufogás, csak mindig robbanás.

2013. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az agykihasználós százalékosdi pont olyan, mintha azt mondanád, hogy a merevlemezen tárolt biteknek durván a fele 0. Tehát a fél merevlemez veszendőbe megy...
2013. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy az emberi agy nem 100%-ig kihasznált. Ezt mutatja a redundancia képessége is, a sérült területek funkcióit más területek részben vagy teljesen át tudják venni. Vannak benne szabad kapacitások, de ezek gyakorlatilag tartalékok vészhelyzetre. Hogy a szürkeállományunk hány százaléka van valóban kihasználva, azt kimérni lehetetlen. Mindenesetre amikor Stephen Hawkingnak ugyanannyi agysejtje van, mint pl. Győzikének, akkor erősen hiszem, hogy egyikük agya tutira nincs teljesen kihasználva. :)
2013. jan. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az is valószínű, hogy nem minden terület működik egyszerre egyforma intenzitással. Olvasás közben a mozgató idegrendszer kevésbé aktív, sportoláskor meg feltehetően a logikai részek kihasználatlanabbak. Vagy számoláskor a szexualitásért felelős területek. Zenehallgatáskor a beszédközpont stb. Ezeket biztos ki is lehet mutatni ekg-val.


Ha azt szeretnénk, hogy egyszerre minden folyamatosan ki kegyen használva és aktív legyen, akkor valószínűleg egy folytonos epilepsziás rohamban élnénk.

2013. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A lucy filmnek van alapja?
2014. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Még a "Csúcshatás" a reális fikció talaján jár, de a Lucy erős túlzásba esik. Szerintem. És nagyon hatásos, de teljesen alaptalan a százalékban kiírt agykapacitás-növekedés.
2014. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!