Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » SkyWatcher 130/900 Newton mi...

SkyWatcher 130/900 Newton mi a véleményetek erről a távcsőről?

Figyelt kérdés

Mélyég megfigyelésre és bolygómegfigyelésre használnám. Miket láthatnék vele?

Kisvárosban lakom a fényszennyezettség nem túl nagy.



2013. febr. 18. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Bolygóra holdra jó, mélyégre a hosszú fókusz (900mm) miatt kevésbé. Inkább egy 130/650 es. Az jobb mélyégre mert fényerősebb!
2013. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne higyj neki. Ha konkrétan belenézel nincs különbség a hosszabb vagy rövidebb fókusz miatt a látványban. A fényerőnek kizárólag fotózás esetén van jelentősége.


A hosszabb fókusszal ugyanazon okulárok nagyobb nagyítást adnak, s rövidebb viszont nyilván jobban szállítható ;) Mélyegezésre nem ártana a nagyobb fénygyűjtő felület, azaz nagyobb objektív, de azért nagyon ne csüggedj. Gömbhalmazok planetárisok fényesebb galaxisok láthatóak vele, de azért ne fényképről ismert látványt várj. Ha vásárlás előtt vagy, egyszer szaladj el a Polaris csillagvizsgálóba egy bemutató éjszakára, ott tapasztalhatod a műszerek képességeit, és később sem fog csalódás érni.

2013. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Vagy van esetleg ennél jobb távcső is ilyen árkategóriában? (max 60ezer)
2013. febr. 18. 18:29
 4/7 tsirche ***** válasza:
Üdv, tapasztalat, hátha segít: nekem SW 150/750-es tükrös van (130-ast akartam én is elsőnek, de rábeszéltek a boltban, megérte), Debrecen külső részén szoktam főleg használni (jelentős fényszennyezés...). Bolygókat, kettősöket, nyílt halmazokat szépen hozza okuláron át, de mást nem nagyon. Galaxisok, gömbhalmazok, nebulák közül a fényesebbeket mint halvány folt csak. Ha fényképezek vele akkor persze egész más a helyzet, megjelennek a színek, formák, amik egyébként még csak nyomokban sem láthatók.
2013. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És kisebb fényszennyezettségű helyen jobban látszódnának/látszanak a galaxisok, nebulák?
2013. febr. 19. 14:31
 6/7 tsirche ***** válasza:
Úgy tartják igen, mármint hogy az egyik leginkább befolyásoló tényező a fényszennyezés. Leírásokban az szokott szerepelni, hogy ég és föld a különbség ugyanazzal a távcsővel egy fényszennyezett vagy egy sötét égről a megfigyelés.
2013. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. febr. 19. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!