Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nagyságrenddel nagyobb...

Miért nagyságrenddel nagyobb a szomszédos Algéria (32 millió) népessége Líbiánál (5,3 millió)? Noha méretük, klímájuk, történelmük, kultúrájuk, vallásuk, népességük összevethető, ill. hasonló.

Figyelt kérdés
A harmad akkora Marokkó is 31 milliós, a tized akkora Tunézia kétszeres népességű. A 70 milliós Egyiptomnál a Nílus lehet az kincs, mellyel Líbia nem rendelkezik, de a többi országnak hasonlóak az adottságai.
2009. szept. 9. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nézz meg egy népsűrűségi térképet, az biztos segít, hogyha látod, hol laknak sokan. Egyébként csak tippem, van, szerintem az Atlasz hegység, és a hajózási körülmények miatt.
2009. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Líbia területének 90%-a sivatag.
2009. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az a tippem, hogy uyge Algéria anno a francia gyarmatbirodalomhoz tartozott, líbia meg az olaszhoz, algéria a francia gyarmatbirodalom központja volt... és mint tudod a központban mindig több az ember mint a peremterületeken.
2009. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha megnézed egy atlaszban milyen szélességen van az említett országok tengerparti sávja (a lakhatóbb területek), megnézed a talaj és csapadékadatokat is akkor csak Egyiptommal hozható párhuzamba, ott viszont van Nílus (mint írtad is). Lehetnek ennél összetetteb okok is, nekem ezek tünnek fel így elsőre...
2009. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!