Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikát vagy kémiát szeretitek...

Fizikát vagy kémiát szeretitek jobban? Mért?

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 12:03
1 2
 1/16 anonim válasza:
8%
Tesi.
2013. márc. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
a számolgatós részt mindkét helyen utálom az elméleti anyagokat jobban szeretem
2013. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Ha már mindenképp választanom kellene, akkor fizika, mert az közelebb áll a matekhoz. Amúgy nyelvek, nyelvtan, zene, matematika. :)
2013. márc. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Kémia. Robbantgatás, pirózás, kell még sorolnom? :D
2013. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Fizikát, mert benne van a kémia (ami elektronhéj-fizika, csak kapott egy külön nevet).
2013. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Fizikát, mert a gimiben a kémia annyi hogy "magolj öcsém!". Az elektronhéjak, kötések, stb energiáját le lehetne vezetni a fizikaórán tanult képletekből, de inkább seggeljük be 7.-ben.


Az oktatásban a kísérletek is többnyire annyiból állnak hogy "nézd fijam világít!" - már ha nem csak elmondják hogy világítana...

2013. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

én a kémiára esküszöm. a kémia/fizika/matek(->informatika)/biosz az élet alapja, és nagyon érdekes is szerintem. ma már nem lehet úgy valamit kezdeni, hogy nem kellene valamelyiket is figyelembe venni. a matek mindenhol ott van, pl az informatika, fizika a alapja. a kémia a fizika kicsiben. a fizika és a kémia összerántva a biológia.


a sok elvakult humános (diszkalkúliás) emberre haragszom, mivel lenézik a reál szakokat, és azt hiszik, hogy a történelemnél, verselemzésnél nincs fontosabb. ezrével végzik az egyetemeket az esztéták, szabad bölcsészek, és sorolhatnám még, majd eléldegélnek az orvosok, mérnökök, vegyészek, fizikusok, tanárok, vállalkozók adójából, és a McDonalds-os fizetésből.

azzal a humánossal nincs gondom, aki a reál tantárgyakat is tiszteli :) azért én is szeretem a verseket, főleg Márait :D

ez egy "kicsit" off volt, de remélem, hogy volt valami mondanivalója is.

2013. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Egyértelműen kémia. A kémia megismerésével kiszélesedik a látóköröd és több területen is munkát tudsz vállalni, mint fizikával.

Sajnos vannak, akik fizikával akarnak minden kémiai jelenséget leírni - ezek beszűkült fanatikusok, akikre a tudományos világnak nincs szüksége. (Nem vita tárgyaként írtam a véleményemet, hanem a kérdezőnek - ezt tisztázni akartam, mielőtt valami okostojás rámszáll XD.)

2013. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves fanyúl, ne vedd kötekedésnek de érdekelne néhány olyan kémiai jelenség. Mielőtt beszűkülnék:)
2013. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Alkálifémeket égetünk: megadom a reakcióegyenleteket, hogy a fizikusoknak könnyebb legyen számolni: kérem az elektronhéj-fizikai levezetéseket, hogy miért a következő reakciók játszódnak le:


4 Li + O2 = 2 Li2O

2 Na + O2 = Na2O2

K + O2 = KO2


Segítek: a Li oxiddá, a Na peroxiddá, a K szuperoxidddá ég el.


Várom a fizikai megoldásokat...

2013. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!