Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezik Földön...

Szerintetek létezik Földön kívüli élet? UFO-k, más értelmes emberi lények? Hatalmas a Világegyetem, vajon egyedül vagyunk?

Figyelt kérdés
Avagy már rég kiderült, hogy nem, de a Vezetök nem közlik ezt az emberekkel? Hisztek a szellemekben? A túlvilág teremtményei. Ha nem, akkor szeretnétek hogy létezzenek? Ezt a témát viszonylag, amennyire lehet komolynak szántam, légyszíves úgy válaszoljatok, csak kíváncsiságból csináltam. Kort és nemet írjatok még légyszíves.
2009. szept. 16. 10:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Mindkét oldal - akik szerint létezik és akik szerint nem - meg van győződve a saját igazáról és nagy rakás érvet tud felsorakoztatni.

Saját véleményem az, hogy miután a világunk olyan hatalmas, hogy még elképzelni sem tudjuk a végtelen sok lehetőséget, jó eséllyel élnek még értelmes élőlények valahol a távolban, viszont ezek egyáltalán nem biztos, hogy földi fogalmakkal és formákkal leírhatók, esetleg emberszerűek lennének.

2009. szept. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Látatlanban hülyeség előre kijelenteni, hogy van/nincs földönkívüli értelmes élet, de ha tippelni kellene, én azt mondanám: nincs.
2009. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Az én véleményem szerint van a földön kívül is élet, mivel bazi nagy az univerzum, lehet, hogy nagyon messze de biztos van még olyan bolygó ami hasonlít a földre.. pl ilyenekre gondolok, hogy megfelelő távolságra van egy naptól, van holdja, vize, stb... de ha van is ilyen szerintem úgy néznének ki mint mi, vagy az itteni élőlények...
2009. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Az is elképzelhető, hogy itt van a közelünkben, csak olyan mértékű léptékbeli különbség van a mi létezésünk, és az ő létezése között, hogy azt nem fogjuk fel.
2009. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Én elég szkeptikus vagyok ebben a kérdésben, szerintem nincs odakinn semmi csak mérgesgázok meg por, meg jó pár millió lakhatatlan és barátságtalan bolygó. Amik ugyan gyönyörűek, de nem hiszem, hogy rajtuk kialakulhatott bármiféle élet. Földünk olyan szerencsés helyzetben van (pont jó távolságban van a naptól, pont jó alakú a pályája, pont jó a tengelyferdesége, pont jó távolságra van egy pont jó méretű Holdja, nem pusztította el semmi katasztrofális csillagászati esemény az elmúlt évmilliárdok során), szerintem nincs esély, hogy még egy ilyen szerencsés helyzetben levő bolygó legyen odakinn, bármennyire is sok van. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb Napnak nincsenek is bolygójai, amelyiknek van, annak meg pár nagy óriás és kész.

Szal sztem (de ez persze csak az én egyéni véleményem) nincs odakinn semmi, vagy ha mégis van, akkor tőlünk elérhetetlenül távol.

2009. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem aki azt hiszi, hogy ebben a végtelen világban egyedül vagyunk ezen a "csepp" bolygon az nem normális! de komolyan...
2009. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Szeretem, amikor pár hülye meggyőződésből kijelenti, hogy csak mi vagyunk és kész. Miért? Miért lennénk egyedül? Az ember egyáltalán nem egyedi, egyedüli és különleges. Az élet kialakulása ugyanúgy megtörténhet más bolygókon is.


És mi az hogy pár milliónyi csillag? Inkáb mondjuk végtelen. Ami persze nem az jelenti, hogy végtelen számú csillag van, hanem azt, hogy nincs az a szám, amivel kifejezhetjük a mennyiségüket. "Pár millió" istenem, ha a hülyeség fájna...


Viszont az is ostobaság, hogy ugyanolyanok az idegenek, mint mi... Miért lennének? Ha az ember őseit elvinnék egy a Földhöz hasonló bolygóra, már attól is teljesen másik úton is fejlődhettek volna!


Az ember azért antropomorfizálja az idegeneket (azért "hasonlítanak" ránk a képzeletünkben) mert nem vagyunk kreatívak, és nem tudunk az ember jól bevált felépítésétől elrugaszkodni.

2009. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
Én hiszek a szellemekben,de már az ufokban nem!
2009. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

14:53as! Szeretem, amikor pár hülye meggyőződésből kijelenti, hogy nem csak mi vagyunk és kész. Bocs, de ha már ilyen arrogánsan leugatsz, szeretném, ha mutatnál bizonyítékokat. Tudtommal ilyen a csillagászoknak sincs, úgyhogy perpill mindkettőnk véleménye ugyanolyan releváns. Azért érdekes, hogy a téma szakértői erre a kérdésre azt mondják: nem tudom, de te lenézően

rögtön lehülyézed, akinek más a véleménye, mint a tied. Akkor mutasd, mit tudsz!

2009. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Egyetlen létező tudományos bizonyíték van a bolygónkon kívüli életre, ez pedig matematikai. A világegyetemben számszerűen megbecsült bolygók számából felállított valószínűségi képlet alapján kb. 10.000.000 azon bolygók száma, ahol szén alapú élet kialakulHATott vagy kialakulHAT. Persze ez sem ténybeli, hiszen az ismert valószínűségi képletekkel számol, tehát nem "megfogható", hanem "számított" eredmény.


Ezen kívül sokan állítja azt, hogy van élet, sokan azt, hogy nincs. Egyéb tudományos módszerekkel még egyik félnek sem sikerült bebizonyítani.


Az pedig, hogy ez a Földön kívüli élet mennyire kíváncsi ránk, önzőségi mutatóink alapján "határozható" meg. Van aki szerint a galaxis összes lénye minket vizsgál és rabol el, van aki szerint vannak, de k...vára nem érdekli őket a Föld nevű bolygó.


Az én álláspontom az, hogy a Föld nevű bolygón kívül is van/volt/lesz "élet". De az sem anyagaiban, sem felépítésében nem hasonlít a miénkre. Még akkor sem(!), ha a Föld nevű bolygó tökéletes mása az a bolygó, ugyanis fejlődésünk - a Darwin-i evolúciós elmélet alapján - véletlenek sorozata. Márpedig egy sokmilliós tényezőből álló véletlenhalmaz nem tud megismétlődni (pont úgy, ahogy nem tudsz kétszer ugyanabba a folyóvízbe lépni).


Az ember nagyon kezdetleges élőlény. Határai igen szűkreszabottak, így "érthető" a kutatási kényszere.

2009. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!