Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Összeegyeztethető isten és a...

Összeegyeztethető isten és a tudomány?

Figyelt kérdés
Megvan a saját elméletem, amit most nem részleteznék. Mélyen vallásos vagyok, ugyanakkor a tudományban is hiszek. Nekem sikerült a kettőt összeegyeztetni. Nem olyan válaszokat várok, hogy "nincs is isten", meg hogy az "evolúció hülyeség". Komoly válaszokat várok, olyanoktól, akik tényleg gondolkoznak ezen.
2007. szept. 13. 15:03
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
16%

Nekem végülis mindenféle nézetre van egy elméletem. Elfogadom más látásmódját, ha az a más nem kritizálja az enyémet. A "nincs is Isten" című felkiáltványokat hülyeségnek tartom, mert én úgy gondolom, hogy van Isten... legalábbis mindenkinek meg van az a VALAMI/VALAKI, amiben/akiben hisz. Nevezhetjük ezt az akármit Istennek, Allahnak, Jenőnek, vagy akárminek...

És hogy összeegyeztethető-e ez az egész a tudománnyal? Hát szerintem nem feltétlenül. A tudományról a körülöttünk lévő világ megismerésére irányuló szervezett, fegyelmezett és előítélet-mentes kutatás, nem más, és úgy vélem, ehhez maximum annyi köze van Istennek, hogy megadja a kitartást, hogy ne adjuk fel...

Én így látom.

2007. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ha úgy vesszük, hogy a Világegyetem nem véletlen. Ilyen "precíziós szerkezetet" nem lehet csak úgy véletlenül összerakni. Mitől van a gravitáció, az elektromágnesesség, stb. Hogyan alakultak ki az élőlények? Hogyan fejlődhetett eddig az emberiség?


Persze ez a két terület nem teljesen fedi egymást, kompromisszumokra van szükség. Így lehet összefüggéseket találni. Elég nehéz volt a modern fizikát és a klasszikus fizikát összeegyeztetni (Relativitáselmélet). Ezt átlagos fejjel elég nehéz elhinni is. Még sok olyan megmagyarázhatatlan dolog van, amire a tudomány (még) nem talált választ.

2007. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
88%

Igen. Mint mindent a világon Istent is lehet tudományosan, vagy tudományos igényességgel vizsgálni. Számtalan vizsgálat közül, nekem ez tetszik a legjobban, még ha néha ironizál is benne a szerző:


Annie Wood Besant (1847-1933) Angol filozófus teológus

”Eddig soha nem definiáltak egy olyan Istent, amely ne lett volna nyilvánvalóan önellentmondásos és képtelen,soha nem írták le Istent olyannak, hogy a fogalom róla az emberi gondolkodás számára lehetséges lenne.”


Definiáljuk Isten fogalmát

Isten logikus és tudományos igényű definíciója


[link]

2007. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%

"Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz.

A pohár alján pedig ott van az Isten!"


Isaac Newton

2007. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
100%

Ha az egyik nem zárja ki a másikat, akkor igen...


Az iszlámban például külön meg is van említve, hogy igenis foglalkozni kell a tudományokkal, hogy annak eredményeivel is igazoljuk a vallást. Amennyire tudom, a legtöbb vallás sincs ellene.

2007. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
99%
Az én eszem szerint nem egyeztethető össze. De ha arra gondolok, hogy mennyi tudós volt mostanáig istenhívő, akkor már nem tudom, mit mondjak.
2007. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%
A háziorvosom is mélyen vallásos, aztán mégse imával gyógyít. Meg a hálapénzt is elfogadja...
2008. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
87%
Igen. A láthatalanból állt elő a látható. Ha valóban érdekel ez a téma, ajánlom Tóth Tibor: Tudomány, Hit, Világmagyarázat című könyvét!
2008. febr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Elhinni valaminek a létezését, amit nem tapasztaltunk meg érzékszerveinkkel, nincs tudományos magyarázat rá - ezt nevezik hitnek. Ha Istenben hiszel, akkor jönnek egyesek, akik ezt a magyarázatot a fejedhez vágják. De ha belegondolsz: Tudományos magyarázat nélkül nincs valóság? Akkor a végtelen, amit emberi ésszel szintén képtelenség felfogni, eszerint nem is létezik? De akkor hol van vége a világmindenségnek? És azon túl mi van? Vagy mikor kezdődött az általunk már megtapasztalt, tudományosan meghatározott világ? És előtte mi volt? Bár ezek egyikére sem tudjuk a választ, mégis tudjuk - ELHISSZÜK -, hogy léteznek, hisz nincs alternatíva. És ez akkor már nem is tudomány, hanem hit. Nemde?
2008. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
77%

A tudomány és a vallás egy kis területen egyeztethető csak össze - és ez is folyamatosan csökken, ahogy a tudomány fejlődik.

Aki mást képzel, az szerintem folyamatosan "szemet huny" dolgok fölött. Ill. a Biblia magyarázatánál szoktak olyan nyakatekert, erőltetett magyarázatokat előszedni, hogy az ember minden szál haja égnek áll.

Meg kell érteni, hogy a vallás általában a KIALAKULÁSA körüli "tudományos" eredményeket: az akkori ember világképét tükrözi. 2000, vagy 6000 évvel később ez már reménytelenül elavul...

2008. ápr. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!