Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet-e vezetéket helyettesíte...

Lehet-e vezetéket helyettesíteni papírra rajzolt grafittal?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nem túl célszerű. Egyrészt nem túl folytonos, emiatt elég nagy lehet néhol az ellenállása. A grafitnak amúgy sem túl jó a vezetőképessége. Ez nagy fogyasztáshoz és ezzel együtt nagy hőtermeléshez vezethet. A papír pedig gyúlékony, így tűzbiztonsági szempontoknak sem igazán felel meg. Ezen kívül a víz is problémákat okozhat, a nedves papír önmagában is vezetőként viselkedhet. Egyébként sem lenne túl tartós megoldás, a papír és a rá rajzolt grafitvonal mechanikai behatásokkal szembeni csekély ellenállóképessége miatt.


Tehát ideiglenesen, kísérleti célból lehet így "nyáklapot" rajzolni, de gyakorlati szempontból nem túl előnyös az alkalmazása.

2013. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Igen ilyen kísérletire gondoltam :) Esetleg tudnál nekem segíteni abban, hogy kezdőként mit építsek? Egy egyszerű áramkör vagy hasonló :) Köszönöm szépen!
2013. ápr. 6. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Húztam egy 10cm hosszú vastag vonalat és megmértem az ellenállását 4 MOhm lett! Ez azt jelenti hogy működő áramkört nem tudsz rajzolni!
2013. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem, csak rajzolni kell hozzá egy működő erőművet is :)
2013. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
40W-os páka, közepesen vastag gyantás ón, próbapanel, sok színes kábel, és persze pálinka.
2013. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha most kezded kóstolgatni az elektronikát, először néhány egyszerű tesztelő eszközt, tápegységet, jelgenerátort építs!
2013. máj. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia! Tudsz oldalt küldeni a fentebb említettek leírásáról?
2013. máj. 9. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de mostanában nagyon elfoglalt voltam.

Egy oldal: www.hobbielektronika.hu

Pár ajánlott könyv:

S. Wirsum Gyakorlati Elektronika

J. Wojciechowski Ismerkedés Az Elektronikával

Megjegyzés: Wojciechowskinek több könyve is van, nem árt vele vigyázni, mert életveszélyes kapcsolásokat is ajánl megépítésre.

2013. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2013. szept. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!