Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől ilyen biztosak a tudósok...

Mitől ilyen biztosak a tudósok az ősrobbanásban?

Figyelt kérdés

Tudtommal két dolog utal rá: az univerzum tágulása és a háttérsugárzás. De egy robbanás esetében egyrészt nem ilyen módon kellene tágulnia valaminek, mint ahogy az univerzum teszi, ugyanis ha jól tudom, egyre gyorsuló mértékben tágul.

Másrészt mi van, ha ez a tágulás csak átmeneti, mert az univerzumnak éppen ebben a korszakában élünk? Mert mondjuk mi van, ha éppen szinuszos a mozgása, és néha tágul, néha összeszűkül?

Harmadrészt pedig a háttérsugárzás talán ezeregyféle dologból származhat, miért következtetnek ebből is az ősrobbanásra? Nekem ez az egész nagyon megalapozatlannak tűnik, legalább is még soha nem hallottam erről részletes kifejtést. A tudósok mégis tényként kezelik ma már.



2013. ápr. 12. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert eddig nem cáfolta meg semmi. Egyre jobbak a távcsöveink, egyre jobban belelátunk a múltba, egyre biztosabb, hogy ősrobbanás volt. A tágulás meg pl azzal magyarázható, hogy a téridő oda igyekszik ahol még nincs, már a gravitációs hatásnál is erősebben.
2013. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez azért elég kevés érv, hogy semmi nem cáfolta meg... és az általam kitalált szinuszos mozgást megcáfolta valami?
2013. ápr. 12. 17:20
 3/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen, a szinuszos mozgást már megcáfolta valaki. :-)

Hogy hogyan is kutatják a Világegyetem keletkezését, azt elolvashatod például itt:

[link]

Bár kicsit már régi, és helyenként túlhaladott, de kiindulásnak mindenképpen jó.


Pedro

2013. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennél jobb tanácsot én sem tudok mondani:

olvasd el az Idő rövid történetét és akkor majd tudni fogod miről van szó.

2013. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm.
2013. ápr. 12. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

" a téridő oda igyekszik ahol még nincs, már a gravitációs hatásnál is erősebben."


A téridő maga a gravitáció de ne zavarjon. Vagy te elhitted hogy egy térbeli gumilepedő van kifeszítve...

2013. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most ebből neked, hogy jön a gumilepedő? És az, hogy a téridő torzulása a gravitáció, ellentmond annak amit írtam?
2013. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, elsőnek is tisztázzuk: az ősrobbanást ne úgy képzeld el, mint amikor egy benzines-palack felrobban.


A robbanás ebből a tekintetből egy rendkívül elhibádzot szó volt, de az "ős-szingularitásbl hirtelen elkezdődött felfúvódás" meg hülyén hangzik.


Elsőnek olvass utána - számtalan kutatás támasztja alá. Persze, ez nem jelenti, hogy biztos így volt, de a tudomány már csak ilyen. Ha van egy elmélet, amit rengeteg tény alátámaszt, és egy sem cáfol, akkor az az elmélet elfogadható mindaddig, amíg nem cáfolja meg valaki :)

2013. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7 Úgy írtad mintha a gravitációs hatást legyőzné a téridő ,mintha a kettő két különböző dolog lenne pedig ugyan az a kettő ráadásul a téridő nem torzul csupán gömbszerűen terjed mivel ha megfigyeled a természetben minden gömbszerű vagyis a homokszem és a földgömb is gömbszerű teret kelt mivel skalárisan távolodik belőle minden irányba a "tér" hibásan mivel téridő a helyes értelmezés a mozgás miatt.

De ez a kiterjedő téridő a gravitációs térgörbület is csak az oktatás le van maradva 20 évet.

2013. ápr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!