Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi igaz abból, hogy a telefont...

Mi igaz abból, hogy a telefontöltő bedugva (ha nincs is a telefon hozzácsatlakoztatva) áramot fogyaszt?

Figyelt kérdés
Számomra ez nem igazán logikus, elvégre az áram nem egy álló, hanem áramló valami, de akkora hova adódik le, a levegőbe?? Fizikához értők, segítsetek! :)
2013. ápr. 29. 13:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Közben itt is utánakerestem, szinte mindenki azt írja, hogy fogyaszt.... Oké... De a második kérdésem? Hova "folyik" ilyenkor az áram?
2013. ápr. 29. 13:23
 2/12 Simon0211 ***** válasza:
A levegőben lévő atomok, ionok felveszik a töltéseket véleményem szerint.
2013. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 acelsziv ***** válasza:
Önmaga a töltő felvesz némi teljesítményt üresjáratban is.
2013. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen felszesz töltést.

A telefontöltő egy transzformátor aminek szekunder kimenete megfeleően van egyenirányítva. Ha nincs terhelve a transzformátor, annak primere ettől teljesen függetlenül kap töltést.

A primer tekercs váltakozó árama többféle elektromos ellenállással rendelkezik.

-rendelkezik ohmikus ellenállással

-impedanciából eredő ellenállással.

A transzformátor primerének ( amik ekkor valójában semmi egyéb mint egy tekercs, vagy éppenséggel lehet elektromágnesnek is tekinteni) ellenállásából hő keletkezik. Ezt a környezet kapja meg.

Bizonyára érezted már a töltőt melegnek.

Ha nincs terhelés(magyarán nincs rákötve a mobil), akkor is melegszik csak kisebb mértékben.

2013. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg egy tökéletes transzformátor nem fogyaszt áramot, mert ami teljesítményt felvesz azt vissza is adja. A világ azonban nem tökéletes, az ohmikus ellenállás és az impedancia miatt mindig van veszteség.


Ráadásul, nem csak a töltőben lép fel veszteség, hanem valamennyi a vezetékekben, sőt a villanyóra előtt is. Az áramszolgáltatók ezért különösen nem szeretik mert elveszik az áram, ráadásul a villanyóra nem is méri.

2013. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Számomra ez nem igazán logikus, elvégre az áram nem egy álló, hanem áramló valami, de akkora hova adódik le, a levegőbe?? "

Igen, hővé alakítja, ha nem alakítja hővé, tehát nem meleg valószínűleg nagyon keveset fogyaszt, én legalábbis ezt olvastam az xkcd-n. Mivel az "új genes" mobiltöltöm nem melegszik fel, így azt gyakran nem húzom ki, a laptop töltő már más tészta, az felforrósodik rendesen, tehát mindenképpen jobban fogyaszt, mint egy mobiltöltő.

2013. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tehát akkor az a lényeg, hogy ha be van dugva a konnektorba a töltő, de nincs rádugva a telefon, a töltő transzformátorának primer tekercsén akkor is folyik áram, és a tekercs veszteségei hőfejlődésben, meg persze áramfogyasztásban mutatkoznak meg, ugye?
2013. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a sok választ! Enyhén szólva magas nekem néhány részlet, de kicsivel világosabb lett. :)
2013. ápr. 29. 16:25
 9/12 anonim válasza:
33%
akkor a falban lévő Konektorok is fogyasztanak?? az is a levegőbe megy ?
2013. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 acelsziv ***** válasza:
62%
9: szerintem nem kellene hülyét csinálnod magadból
2013. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!