Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van tényszerű bizonyíték a...

Van tényszerű bizonyíték a gömbvillámok létezésére?

Figyelt kérdés
Felvétel, vagy akármi? Vagy csak szemtanúk beszámolója? Mert az nem túl hiteles. Létezik egyáltalán?

2013. máj. 2. 20:33
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
74%
A nagymamám látta.
2013. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Google a barátod:


[link]

2013. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Makoscsiga ***** válasza:
100%

A tudomány elfogadja létezését, leginkább a nagyszámú, viszonylag konzisztens megfigyelői leírás alapján. Az angol wiki szerint a populáció 5%-a látott már gömbvillámot Sajnos nagyon ritka esemény, emiatt nem tudják, hogy pontosan milyen körülmények között keletkezik. Laborban tudtak előidézni gömbvillám szerű jelenséget, de nem biztos, hogy a valóságban is olyan körülmények vezetnek a gömbvillámokhoz.


(Egyébként öregapám is látott egyszer... neki elhiszem, nem az a vetítős fajta. :-)

2013. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
0%

Ez az az eset, amikor a Google nem a barátod.


Gömbvillám nem létezik.

2013. máj. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Wadmalac ***** válasza:
100%

#4:

Ühüm. Meg meteor se, meg üstökös se. Ezeket is mind a szenzációhajhász média találta ki.

Hol tetszik élni?

:D

2013. máj. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer, még nagyon rég, akkor gyerek voltam.

Feljött a házból egy idős néni, aki mindenféléről kezdett beszélgetni a nagyival, mint azt az asszonyok szokták.

Aztán egyszer csak valami érdekeset kezdett beszélni.


Mondta, hogy bent volt valamilyen lakásban Nem ott ahol akkor lakott, hanem régi emlékét adta elő.


Valahol egy régi vidéki lakásban megjelent egy (asszem sárgásat mondott), egy gömb, az a lassabb, matató fajta és mászkálni kezdett a lakásban. Pl. oda ment a félig behajtott kályha ajtóhoz és kinyitotta, aztán ment tovább. Lassan végig haladt a lakáson, közben megközelített, megérintett dolgokat, látszólag bizonytalan mozgással haladhatott (ahogy az emékeimből felrémlik a beszéde). Valami furcsa szagról is beszélt, amit nem tudott megnevezni, de szerintem a mostani tudásom szerint ózon szag lehetett. Végül az ajtón távozott.


Ez a néni régi lakhelyén, vidéki házban történhetett, ahogy halványan felrémlik a néni beszéde.


Az a néni kicsit egyszerű gondolkodású volt ahhoz, hogy ilyent akár el tudjon akár képzelni is. Ettől válik hitelesebbé a dolog. Sőt akkoriban 1960-63 környékén még a rádióban sem nagyon beszéltek ilyenekről.


Akkor én is hatalmas meglepetéssel hallgattam, de nem mertem bele szólni vagy kérdezni a "felnőttek" beszédébe.

2013. máj. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

Tessék, egy hitelesnek tűnő fotó:

[link]


És néhány olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]


Tehát összefoglalva: a többezer beszámoló van, az emberek kb. 1%-a látott már gömbvillámot, a tudomány elismeri a létezését. Pont.

2013. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Az idokep-es cikket olvastam a megjelenéskor is. Érdekes, hogy akkor még voltak kommentek... Nem egy baromságot írt már le az az oldal. Egyik link sem győzött meg. Mind csak beszámolók alapján gyártott elmélet, ami finoman szólva nem túl tudományos. Egyszer az emberek 1%-a máskor 5% látott gömbvillámot ez is sok mindent megmagyaráz. Biztos vagyok benne, hogy az a százalék látott már ufot is...
2013. máj. 3. 20:27
 9/42 anonim ***** válasza:

"The skepticism began to wane in 1963 when a group of scientists flying from New York to Washington, D.C., witnessed a blazing orb drift down the aisle and disappear through the rear of the plane."

Magyarul tudósok is látták már, az már kimeríti a hiteles kategóriát, nem véltelen, hogy utána kezdték kutatni érdemben.

2013. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Makoscsiga ***** válasza:
74%

"Biztos vagyok benne, hogy az a százalék látott már ufot is..."

Ezt a kijelentésedet mire alapozod? Mennyire volt tudományos az adatgyűjtés, vagycsak bemondásra kellene elhinni? :-D Miért nehéz elhinni, hogy lehet olyan ritka természeti jelenség, amit kevés ember lát, és a tudósok (éppen ritkasága miatt) nem tudják pontosan megmagyarázni, illetve reprodukálni? Egyébként hány éves vagy?

2013. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!