Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vonják be az ezotérikus...

Miért vonják be az ezotérikus "tudományokba" a kvantumfizikát?

Figyelt kérdés

CSomó helyütt olvasom hogy ez meg ez a gyógyító módszer a kvantumfizika alapjaival dolgozik. Mit jelent ez? Hogy egy konkrét dolgot mutassak:


[link]



2013. máj. 7. 08:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
MErt az emberek többségének a kvantumfizika misztikum, nem tudnak róla semmit, csak hallottak róla. Így próbálják a hitelesség látszatát kelteni, és eladni a nagy semmit jó pénzért.
2013. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Antimod ***** válasza:
56%

A kvantumfizika az a kitörési pont, amely segítségével a tudományos világ végre felismeri majd a mostani nézetek elégtelen, behatárolt voltát.


Mivel a legtöbb ezoterikus tanítás és hagyomány szerint nem csak anyagi világ létezik, illetve az sem olyan formában, ahogy a materializmus által vélik, természetes, hogy sokan a kvantumfizikával próbálnak érvelni.

2013. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

Mert ma még valahol itt van az átjáró a misztikus és a tudományos között. A kettő amúgy mindig is összekapcsolódott. Hiszen a misztikumokból lesz többnyire a tudományos tény vagy ellen tény. Lásd a Föld nem lapos és a nap körül kering.


Egyébként attól, mert valami még tudományosan nem igazolt (egyenletekkel, kísérlettel, akármivel...) attól még létezhet, működhet. pl. pár száz éve a baktériumokat sem látták oszt mégis voltak.


De amúgy az már engem is idegesít, hogy minden bóvli sz@rt tudományosnak tűnő rizsával akarnak eladni a hozzá nem értőknek, mert az milyen jól hangzik. Az a baj, hogy az emberek lusták utána olvasni bárminek is, és így könnyű átverni őket. Én sem vagyok atomfizikus, de azért elolvasok ezt azt, így nagyjából el tudom dönteni, hogy mi az ami totális baromság, és mi az amiben van fantázia, legalább megnézni, kipróbálni érdemes.

2013. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 acelsziv ***** válasza:
22%

Mindkettőtöknek igaza van.

A kvantumfizikai kísérletek során olyan eredmények születtek, amelyek magyarázata meghaladta a materialista józan ész képességeit és túlmutatott az eddigi tapasztalatokon. Joggal lehet tehát ezotérikus tudománynak nevezni.

Másfelől sokan takaróznak ezzel hasonló okokból, mint amit az első írt le.

2013. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Előző, a kvantumfizika közel sem ezotéria, ugyanis tudományos módszerrel építették fel.


Az igaz, hogy az átlagos materialista gondolkodás nem tudja magyarázni a kvantumfizika eredményeit, de az ezotéria mégkevésbé.

2013. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 acelsziv ***** válasza:

Én nem azt írtam, hogy ezotéria. Talán rosszul fogalmaztam.

De az elért eredmények egy keményen tudományos tárgynál igencsak elvitték a dolgokat abba az irányba.

2013. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
A kvantumfizikát semmiféle eredmények sem vitték el az ezotéria irányába. Mai ismereteink szerint a kvantumrendszerek nemlokálisak és érvényes rájuk a szuperpozíció elve. Mivel ez alapvetően eltér a makroszkopikus világban tapasztalt jelenségektől, ezért legfeljebb szokatlan, de az ezotériához köze sincs, ugyanis kőkemény tudomány.
2013. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Sokféleképpen lehet ragozni, de az első válasz tömör és pontos. Az ezotéria érdeke, hogy eladja valahogy a meséjét, és tapasztalati tény, hogy ezt annál könnyebb, minél kevesebben értik, de kellő tekintélyekre lehet (látszat)hivatkozni. A látszatot már úgy se értik (veszik észre).

A kvantumfizika ettől még jól elvan és köszöni, fejlődik ezotéria nélkül is.

2013. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért szeretik az ezo izéhez bevonni a kvantummechanikát mert a kvantummechanika egy kísérlettel vállt világhírűvé és ez a két rés kísérlet.Aki nem ismerné: [link]


A kísérlet enyhén arra mutathat (DE NEM ARRA MUTAT?CSAK HA FELÜLETESEN ÉRTJÜK!) hogy a részecskéknek (elektron) tudatuk van.Na ez az amibe az ezo izé hívők belecsimpaszkodnak,és szép hosszú szakállú hülyeséggé növesztik.

2013. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Idézek egy újabbat amit találtam:


"Shigeru Uemura 1950-ben született Tokióban. Immáron 40

éve Párizsban él, azonban mind a mai napig szoros

együttm ködésben dolgozik együtt japán tudósokkal az

egészség kutatásának területén. Kutatási területei többek

között a kvantum􀈴zika, a bioritmus, az agyfrekvenciák, a

sejtregeneráció, az emberi test és környezetének

elektromágneses hullámai, valamint a víz memóriája."

2013. máj. 7. 21:13
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!