Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A SkyWatcher Flex 300/1500...

A SkyWatcher Flex 300/1500 dobson távcsővel mély-eget hogy lehet látni?

Figyelt kérdés
Hasonlít már a fényképeken lévő mélyéghez, esetleg már színeket is lehetne látni? Vagy mi a legjobb távcső mély-égre

2013. máj. 7. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a távcsöveknél válaszd ki a SkyWatcher 300/1500 típust és fogsz találni néhány fotót.

Élőképen nem fosz látni színeket, a fotón annál inkább.


Ajánlom sűrűn látogatni az alábbi honlapokat:

[link]

[link]

2013. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
CSak én nem fényképezni szeretnék hanem csak simán nézelődni és azért érdekődtem h kb mit lehetne látni mert tudom h azt ami a fotókon van az sajnos nem mert azok fel vannak photoshopolva
2013. máj. 8. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak fotón jönnek elő a színek. Ezért az én távcsövem fönt van az űrben. Úgy hívják, h Hubble. :)

Földi körülmények közé - főleg, ide M.o-ra - nem is érdemes 20cm-nél nagyobb átmérőjű csövet venni.

Nem én mondom, hozzáértők véleménye.

2013. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális lenne: Kisebb (jóval) távcsővel is látni színeket a fényes objektumokon. Mindenkinél más. Az én szemem a zöld színre a legérzékenyebb, így pl. az Orion ködöt, az M27-et, az M57-et zöld színűnek látom.
2014. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából még pénz hiány miatt nem sikerült vennem, de köszönöm a választ.
2014. dec. 13. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!