Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mondana nekem valaki mondani...

Mondana nekem valaki mondani egy keveset az emelt szintű biológia érettségiről? És hogy mihez tudnám használni?

Figyelt kérdés
Idén kell faktokat választanunk, és én biológiára szeretnék, mert nagyon szeretem és értem is, de nem tudom mit kezdenék vele?

2013. máj. 14. 19:58
 1/2 Ozmium42 ***** válasza:

Hát biológiával lehetsz orvos, gyógyszerész (mint én), mindenféle biológus, mehetsz agrár egyetemre, meg sok más helyre. Atól is függ, hogy a biológián kívül miben vagy még jó, meg a biológián belül is miből főleg. A kémia és a matek nem árt mellé, ha pl. orvosnak vagy gyógyszerésznek lennél.


Én bioszból emelteztem annó, és mellé kémiából középszintűztem, de minden mást is sikerült megcsinálnom ötösre ezek mellett. Most harmad éves gyógyszerész hallgató vagyok, és nekem tetszik ez, de mindenkinek relatív.

2013. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dubi ***** válasza:
El kéne döntened nagyjából milyen szakmában szeretnél később dolgozni (egyáltalán mész e egyetemre? ). Nyilván egy bölcséss, jogász vagy informatikus semmit sem tud kezdeni biosz emelttel. Mondjuk az összes természettudományos szakmához jó beugró lehet, mégis a biológust, gyógyszerészt, orvost és vegyészt emelném ki. Persze ezeknek is kismillió válfajuk van, csak nagyon nagy vonalakban mondtam pár dolgot.
2013. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!