Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Genetikusok! Hogyan azonosítan...

Genetikusok! Hogyan azonosítanátok egy szekvenciában GMO-ra utaló DNS darabokat? (Lent ábra)

Figyelt kérdés

Itt az ábra:


[link]


Hogyan foglalhatom össze néhány pontban eme kísérletet?


2013. máj. 20. 15:33
 1/2 Makoscsiga ***** válasza:
100%

Nem egyszerű... A problémát az okozza, hogy a növény saját génjének duplikációját kell kimutatni. De nem lehetetlen. Ahogy én csinálnám:


1) DNS izolálás a mintából és egy biztosan nem manipulált egyedből.

2) Kvantitatív PCR segítségével meg lehet állapítani, hogy mekkora a kérdéses gén dózisa a kontrol és a minta egy-egy mikrogrammjában.


DE: Az a baj, hogy a dózisnövekedés nem feltétlenül genetikai manipuláció eredménye. Itt talán azt lehet kihasználni, hogy a mozaikvírus szekvencia határolja a manipulált célgént. Ekkor csak egy mezei PCR reakcióra van szükség, egy vírus és egy gén specifikus primerrel. Ebben az esetben csak akkor kapunk terméket, ha manipulált egyedből származik a DNS. A módszer hátránya, hogy a vírus DNS szekvenciája véletlenül is beépülhet a gén mellé (bár nagyon kis valószínűségel), és szükséges a vírus DNS szekvencia ismerete a primer tervezéséhez.

2013. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ezek értelmes dolgok, akkor elég butának érzem magam, de szerencsére nézek tv-t, ott viszont sok a hülye, így sztem kiegyezhetek magammal abban, h átlagos vagyok.
2013. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!