Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a bizonyíték az evolúcióra?

Mi a bizonyíték az evolúcióra?

Figyelt kérdés

Ki Darwin, hogy megmondja, hogy honnan származik az ember? Egy ugyanolyan ember, mint te vagy én. Attól még, hogy írt egy pár könyvet (amiben semmit nem bizonyított) az ember származásáról, még nincs igaza.


Én nem azt mondom, hogy az evolúcióval foglalkozó tudósok buták Nem kezelem úgy őket, mintha butábbak lennének nálam. Sokkal többet tudnak nálam, de van valami amit én tudok és ők nem: az evolúció egy hamis tanítás. Innentől szegények egy ilyen hazugságban/ért dolgoznak egész életükben… Sajnálom őket, meg azokat is, akikbe tömik ezt a hazugságot. Ami a legnagyobb baj, hogy még csak észre sem veszik, hogy az amivel foglalkoznak nem is létezik…


ha az ember állatból fejlődött ki, akkor elvileg más emberhez hasonló, magasabb állatoknál magasabb rendű élőlénynek kellett volna kifejlődnie, nem a majomtól közös őstől, mint az ember, hanem mondjuk elefánttól közös őstől, ha az a evolúció igaz lenne akkor megmondaná, hogy mi lesz az emberrel a halála után


Egyébként, ha az evolúció ennyire igaz, akkor a kereszténységről miért hallottak sokkal tobben mint arról? Akkor az evolúcionisták miért nem arra használják az idejüket, hogy az “igazságot” hirdessék, hogy a sok “tudatlan” megtudja az “igazságot”? Miért van az, hogy a Bibliát még kinyarwanda és egy csomó ilyen “ismeretlen” nyelvekre lefordították, Darwinról meg azt sem tudják, hogy volt e?! Miért van az, hogy egy igaz keresztény életét is képes Istenért adni? Azért, mert nem létezikIsten mi?!


évmilliárdokban számolni? annyi idő alatt már rég teljesen lekopott volna a földfelszín, meg az ember már kitalált volna elég hülyeséget ahhoz, hogy elpusztítsa magát jóval, már előttünk. A teremtéstől számított kb tízezer év is elég volt rá, nem hogy egy millió


Ehhez képest még soha nem tapasztaltam az evolúciót, pedig, ha lenne már kellet volna. Még szerencse, hogy senki sincs még a 10 mérföldes körzetemben aki igaznak vallja az evolúciót


Ennyiből én is írhatnák egy ezer oldalas könyvet, amiben rizsálnék mindenféle megalapozatlan tényt állítanék mondjuk a békák eredetéről. Mint Darwin: Az ember a majomtól származik. Ha ő mondhat ilyet, akkor én is mondhatok olyat, hogy a béka a haltól származik, mert tud úszni ezért hasonlít a halra… Gondolom senki nem fogadná el ezt az állítást. Darwin ugyanezt csinálta! Az ember hasonlít a majomra ezért attól származik


Ha az evolúció igaz lenne, akkor a nőknek ki kellett volna halnia mert az evolúció szerint az erősebb elpusztítja a gyengébbet.


2013. máj. 30. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Troll poszt?

Amúgy sokáig ezek az érvek nem voltak egyértelműen tagadhatóak de a génszekvenálás elterjedésével illetve az embrionális fejlődés alatti gének expressziójának megismerésével az evolúció többé kevésbé bizonyítottá vált.

2013. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Senki nem mondja, hogy az ember a majomtól származik.

Az ember és a majom fejlődése ketté vált.

Bizonyíték nem elég a rengeteg megtalált maradvány?

A bibliára mi a bizonyíték? Azt is emberek írták, nem?

Azoknak az embereknek miért hiszel jobban mint Darvinnak?

(Ráadásul úgy, hogy azt se lehet tudni, hogy kik írták.)

Miért van ezer féle vallás? Ha a biblia az igaz, akkor miért nem minden vallásos ember annak hisz?

Akkor a muszlim, arab, kínai... embereket nem is a keresztény isten teremtette?

Még a pápa is elfogadja az evolúció bizonyságát.


Ősállatokról hallottál már?

Amik már már kihaltak. A biblia nem említ róluk semmit. Akkor ezek nem is léteztek? Biztosan csak kitaláció az összes maradvány, és műanyagból vannak.

Ezek a fránya összeesküvők már megint butítani akarják az embereket.


Hallottad azt a kifejezést, hogy sötét középkor?

Nézz utána hogy mik történtek, hogyan kényszerítették az emberekre a vallást.

De biztos az is csak kitaláció....

2013. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
"még soha nem tapasztaltam az evolúciót, pedig, ha lenne már kellet volna" Hány éves vagy, 10.000???
2013. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy miért létezik vérfertőzés, ha 2 embertől indult az egész fajfenntartás?
2013. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Öhm, beszélgess már egy Buddhistával a kereszténység igaz mivoltáról :D Miért a kereszténység? Mert te éppen abban hiszel? Egy rakat vallás van még, jópár tovább létezett, mint a kereszténység. És szinte minden vallás mást mond. Miért éppen a tied az igazi? Hmm, erre válaszolj kérlek :)


Egyébként, nyugodtan butának tarthatod magadat, ugyanis olyan témában nyilatkozol dolgokat, amik nem igazak - a mai evolúció elmélet már réges-régen meghaladta Darwin kezdetleges munkásságát. Darwin sok összefüggést remekül meglátott, és vannak az ő elméleteit fejlesztették tovább - de ennyi.


Az ember nem a majomtól származik, sőt, az ember nem magasabb rendű életforma. Sőt, még jobban letörlek: az életnek nincsen célja, pláne nem az, hogy ember legyen. Mi emberek csupáncsak egyek vagyunk a hihetetlen változatos élővilágból.


Amúgy nyugodtan rizsázz mindenféle megalapozatlan marhaságokat, ez manapság sajnos divat... Csak egy orbitális különbség van az evolúció-elmélet és a te megalapozatlan rizsád között: az evolúció be van bizonyítva, rendkívül szilárd talajon áll. A te megalapozatlan rizsád meg, hát, megalapozatlan :)


Azért hallottak többen a kereszténységről, mert a keresztények (és szinte minden térítő vallás) erőszakosan is, de terjeszti magát, kemény lelki terrorral (vagy te minek nevezed azt, hogyha nem hisznek neked, akkor az örökkévalóságon át a legkegyetlenebb kínokat kell elviselnie az illetőnek?) - a tudomány meg nem tesz ilyet. A tudomány végzi a dolgát, te akár hiszel benne, akár nem. Evolúció akkor is lesz, ha egyetlen ember sem hisz benne - hívők nélkül a vallás pedig kihalna, mint a szél.

2013. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

>Ha az evolúció igaz lenne, akkor a nőknek ki kellett volna halnia mert az evolúció szerint az erősebb elpusztítja a gyengébbet.


Ha másból nem, legalább ebből vegyétek észre, hogy csak trollkodik a kis pubi. Felesleges érvelni.


Ignoramus

2013. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ki Darwin, hogy megmondja, hogy honnan származik az ember?"

Tudós ember, aki ezzel a témával foglalkozott, ezt kutatta (többek között).


"Egy ugyanolyan ember, mint te vagy én."

Ez igaz, csakhogy veled ellentétben ő foglalkozott az evolúcióval, és képes volt belőle logikus következtetéseket levonni.


"Attól még, hogy írt egy pár könyvet (amiben semmit nem bizonyított) az ember származásáról, még nincs igaza."

Igazad van, attól, hogy valaki ír egy könyvet, attól nem lesz igaza. De ha ezt a könyvet hosszú éves kutatómunkái alapján írja, akkor valószínű, hogy igaza van, ha pedig az azóta eltelt 150 év alatt minden egyes a témával kapcsolatos felfedezés is a könyvben leírt elméletet támasztja alá, akkor már pláne elég hiteles a dolog, hiába csak egy könyv.

A Biblia is csak egy könyv, az talán jobban tetszik? Holott a Fajok eredetét tudományos bizonyítékok tucatjai támasztják alá, a Bibliát semmi?


"Én nem azt mondom, hogy az evolúcióval foglalkozó tudósok buták Nem kezelem úgy őket, mintha butábbak lennének nálam. Sokkal többet tudnak nálam, de van valami amit én tudok és ők nem: az evolúció egy hamis tanítás."

Ezek szerint mégis úgy kezeled őket. Az egyik mondatod üti a másikat... Mellesleg itt a lehetőség, bizonyítsd be, hogy az evolúció nem igaz! 150 éve próbálják folyamatosan cáfolni, de soha még részleteiben sem sikerült. Neked ez nem gyanús?

De mondom mégegyszer, ha szerinted hamis, akkor ne csak dobálózz a szavakkal, mutasd meg, miért hamis!


"Innentől szegények egy ilyen hazugságban/ért dolgoznak egész életükben… Sajnálom őket, meg azokat is, akikbe tömik ezt a hazugságot. Ami a legnagyobb baj, hogy még csak észre sem veszik, hogy az amivel foglalkoznak nem is létezik…"

Igen, minden bizonnyal hazugság, amit tudósok százai életük során kutattak, és minden egyes felfedezésük alátámasztotta az elméletet... ekkora hülyeséget hogy sikerült kiagyalnod?


"ha az ember állatból fejlődött ki, akkor elvileg más emberhez hasonló, magasabb állatoknál magasabb rendű élőlénynek kellett volna kifejlődnie, nem a majomtól közös őstől, mint az ember, hanem mondjuk elefánttól közös őstől, ha az a evolúció igaz lenne akkor megmondaná, hogy mi lesz az emberrel a halála után"

Hogy mi? Ez a mondat úgy értelmetlen, ahogy van. Természetesen az elefántot és az embert is vissza lehet vezetni egy közös ősre, hiszen az egész élővilág monofiletikus.


"Egyébként, ha az evolúció ennyire igaz, akkor a kereszténységről miért hallottak sokkal tobben mint arról?"

Először is miből gondolod, hogy többen hallottak a kereszténységről? Te Európa közepén, a kereszténység melegágyában élsz, ez megtévesztő lehet. De a kereszténység még csak messze nem is a legelterjedtebb és a legismertebb vallás...


"Akkor az evolúcionisták miért nem arra használják az idejüket, hogy az “igazságot” hirdessék, hogy a sok “tudatlan” megtudja az “igazságot”?"

Szögezzük le, nincs ilyen, hogy evolúcionista. Vannak tudósok, és mellette emberek százmilliói, akik elfogadják (nem pedig elhiszik, mert ez nem hitkérdés vagy vallás!) az evolúciót. De ez nem egy hitrendszer. A gravitációban sem hisznek az emberek, hanem tudják, hogy van, ezért nincs olyan sem, hogy gravitacionista.

És hogy miért nem terjesztjük az "igét". Megintcsak azért, mert ez nem egy vallás, ami bizonyítatlan dogmákra épül, hanem egy logikusan levezetett elmélet, amely megmagyarázza a populációk egyik életfolyamatát, és az élővilág mai formájának kialakulását. A tudósok nem valami elvakult hívő csoport, akik rá akarják erőszakolni a tudásukat mindenkire, de ha valaki válaszokat keres a világ mikéntjéről, akkor a tudomány a legtöbb esetben képes rá válaszolni, és a válaszait bizonyítani is tudja, ennyi.


"Miért van az, hogy a Bibliát még kinyarwanda és egy csomó ilyen “ismeretlen” nyelvekre lefordították, Darwinról meg azt sem tudják, hogy volt e?!"

A biológia tankönyveket is lefordították mindenféle nyelvre, és akkor mi van?


"Miért van az, hogy egy igaz keresztény életét is képes Istenért adni?"

Mert ő ebben hisz. Egy tudós miért adná az életét valamelyik tudományos elméletért, amikor az nem egy mesebeli felsőbb hatalom, akiért ha meghalok, majd nagyon jó lesz nekem a halál után. Ez egy idióta összehasonlítás, kb mintha azt kérdeznéd, hogy miért van az, hogy az almafán sok alma terem, miközben a kutya meg gyorsan fut.


"Azért, mert nem létezikIsten mi?!"

A hit lényege, hogy nem kell, hogy létezzen. Elég, ha az illető ember hisz benne.


"évmilliárdokban számolni?"

Igen, egy 4,56 milliárd éves bolygó esetében nem árt, ha az ember évmilliárdokban számol, ebben mi a meglepő?


"annyi idő alatt már rég teljesen lekopott volna a földfelszín, meg az ember már kitalált volna elég hülyeséget ahhoz, hogy elpusztítsa magát jóval, már előttünk."

Mi az, hogy elkopott volna? Ez hülyeség. A mondat második fele pedig pláne. Van neked fogalmad róla egyáltalán, mióta létezik emberiség? Attól, hogy a Föld kora több milliárd év, ettől mi még épp csak a legvégén jelentünk meg.


Na, meg is untam, bocsi. Mindenesetre egyetlen értelmes mondatot nem sikerült összehoznod ebben a több bekezdésben, szóval javasolnám, hogy gondolkodj egy kicsit, mielőtt legközelebb hülyeségek írkálására ragadtatnád el magad!

2013. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, te egyszerűen hülye vagy. Nem kicsit, nagyon. Annyira, hogy arra már nincs is szó, de a körülírásával is meg lehetne tölteni azt a bizonyos ezer oldalas könyvet. Amit most leírtál, az a legbetegebb, legostobább dolog, amit valaha olvastam. Nem hiszem, hogy a te zavaros agyvelődben megszülethetne valami olyasmi, ami értelmes gondolatnak nevezhető. Mindenki ezen a fórumon feszengve olvasta végig ezt a zagyvaságot. Nem vagyok hajlandó rá, hogy időt és energiát fektessek a kijavításodba, mert tudom, teljesen felesleges volna.
2013. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 szpeti1991 ***** válasza:

A keresztény és az "evolúcionisták"(sic!) nem szembeállíthatóak, mivel a legtöbb keresztény elfogadja az evolúcióelméletet (például én is). A legnagyobb keresztény egyházak biztosan (református, evangélikus, katolikus, baptista), róluk tudom, de a kisebbek is vélhetően. És a nagy egyházak adják a Földön élő keresztények jó nagy százalékát.

Egyébként az evolúció nem megy szembe a Bibliával. Csak értelmezni kell tudni, ami neked nem sikerült.

2013. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok, tényleg trollkodtam.


De sajnos ezek a mondatok tényleg leírodtak, a youtubeon találkoztam velük.

Csak kiváncsi voltam, hogy mit reagáltok rá. :D


Ennél a videónál találkoztam lokifan777-el, ezek az ő agymenései:


http://www.youtube.com/all_comments?v=T795ZtxaYmw&page=2

2013. máj. 30. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!