Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Időutazás! Valaki eltudná...

XXNeonSmashXx kérdése:

Időutazás! Valaki eltudná magyarázni érthetően, hogy miért is lehetetlen a múltba-utazás?

Figyelt kérdés

Valaki eltudná magyarázni érthetően, hogy miért is lehetetlen a múltba-utazás?

Ha pedig valaki megcáfolja ezt az állítást, hát..kíváncsi vagyok!

14/F



2013. jún. 1. 10:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Valami olyanról hallottam, h azért mert az már egyszer megtörtént...:)
2013. jún. 1. 10:46
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudjuk, hogy lehetetlen-e. Azt tudjuk, hogy jelenleg nem vagyunk rá képesek.


Jelenleg az emberiség igazából nem igazán van tisztában az idő mibenlétével, ergo mozogni sem tudunk benne tetszőlegesen.

2013. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem. De az nem lehetséges, hogy most 5 évvel korábbra visszautazzak és azt mondjam, hogy volt egy időgépem(tegyük fel emlékszem rá) és most itt vagyok, mert még nem történt meg hogy visszautazzak onnan ahol "volt" időgépem. Mondjuk ez hülyeség, hogy emlékszem mert lehet, h 40 év múlva lesz időgépem és visszautaztam a gyerekkoromba és emlékszem rá. Fuuu, nem hoztam magammal az időgépem!!! Hmm akkor még egyszer 40 év..xD
2013. jún. 1. 11:41
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Ezek a kérdések jelenleg a filozófia világába tartoznak :)


Nézz utána wiki-n, számtalan ilyen időutazós paradoxon van.

2013. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

A nagypapa paradoxon a leghíresebb.


Az a lényege, hogy visszamész a múltba, kinyírod a nagypapád, mielőtt még teherbeejti nagyanyád. Ekkor ugye, megszűnsz létezni, mert kinyírtad a nagypapád, nem lesz nagyanyád terhes. De. Mivel te megszűnsz létezni, ezért senki nem ment vissza, hogy kinyírja a nagyapád. Tehát életben marad. Tehát megszületsz. És mikor felnősz, visszamész a múltba kinyírni a nagypapád. Tehát megszűnsz létezni, és a nagyapád életben marad. És így tovább :D

2013. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Ezek nem paradoxonok, mert a specrel feloldja őket. ezek azoknak az embereknek a fejében születtek meg, akik nem ismerték eléggé az elméletet.
2013. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
"legjobb kommentelő", ezt kifejtenéd? Én sose hallottam Einsteint a múltba utazásról beszélni.
2013. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Mit szeretnél, hogy kifejtsek? Azt, hogy miért nem utazhatsz vissza a múltba, és ölheted meg a felmenőidet? Hát erről valóban nem hallhattad Einsteint beszélni, ő inkább a tudományos dolgokkal foglalkozott. Egy dolog múltba utazása van megengedve, és az az elektron, van is olyan elmélet ami szerint 1 elektron van a világon. Ha a "paradoxonok" feloldására vagy kíváncsi, akkor a Taylor: Téridőfizika című könyvben egy külön részt szenteltek erre.
2013. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Makoscsiga ***** válasza:
92%
ÁÁÁÁ, ez kamu. A nagyapa paradoxonnak és a specrelnek semmi köze egymáshoz. Ha ezzel nem értesz egyet, akkor ahelyett, hogy fölényeskedve egy könyvcímet belöksz, esetleg megpróbálkozhatsz mondandód lényegi alátámasztásával is.
2013. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
yt-n van valami videó, tudósok vmi ilyet mondtak, hogy nem tudunk annyira felgyorsulni. Talán a fénynél gyorsabban kéne vagy nemtom.
2013. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!