Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Három kémcső-ismeretlen...

Három kémcső-ismeretlen sorrendben- a következő vegyületek vizes oldatait tartalmazza:aluminium-klorid, kálium-klorid, kálium-karbonát. Kémhatásvizsgálattal hogyan azonosítható a három vegyület? Értelmezze a várható tapasztalatokat!?

Figyelt kérdés
AlCl3 savanyú só ,de az lehet savas és semleges is ..ez most melyik? Kcl semleges és a K2Co3 lúgos elvileg...de nem vagyok benne biztos..
2013. jún. 1. 16:59
 1/3 anonim válasza:
Itt nem arra gondol, hogy milyen módszerrel azonosítod pl. fenolftalein, lakmusz, univerzális indikátor stb.? A tapasztalat meg gondolom a színváltozás. Neten rákereshetsz, hogy milyen színreakció várható, mondjuk nekünk ezt meg kellett tanulni.
2013. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az AlCl3ására víz hatására hidrolizál és oldata savas kémhatású lesz. A másik kettőt jól tudtad. Univerzális pH papírral megnézheted melyik melyik. De azt a kérdést , hogy értelmezze a várható tapasztalatokat , nem tudom értelmezni ! Mi ez ? Mindegyik oldat, semleges színűek, mit kellene értelmezni ?
2013. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat ! Én se értettem,hogy pontosan mit is vár tőlem a feladat.#1 válaszoló: köszi az ötletet!Lehet ,hogy tényleg erre kérdez rá a feladat.#2 v.: köszi a megoldást!:)

Amúgy ez egy érettségi tétel...hát nem tudom ...megfogalmazhatták volna egyértelműbben is...

2013. jún. 1. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!