Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvosi vagy elelmiszermernok?

Kfjgh kérdése:

Orvosi vagy elelmiszermernok?

Figyelt kérdés
Palyavalaszta elott allok es nem tudom melyik legyen, mind kettot szeretnem de felek hogy orvoskent a mai vilagban nem ismernenek el kello keppen. Olyan valaszokat varok akik elvegeztek es mar dolgoznak a ket szakma kozul vmelyikben! A tanacsokat is szivesen fogadom!

2013. jún. 8. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem azon gondolkodj, hogy 2 emeltet meg tudsz-e csinálni 70% fölé. Mert ha nem, akkor orvosinak lőttek. Élelmiszermérnöknek azért nem nehéz bekerülni.
2013. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mar megcsinaltam mindket emeltet es a pontjaim is meg vannak bar meg var ram egy szobeli. De en igazabol a sorrend modositason gondolkodom, felek nem fogom birni az orvosit. Attol hogy felvesznek nem biztos hogy el is vegzem. Erre utal a kerdes hogy megeri-e a sok erofeszitest az orvosi??? Es hogy milyen lehetosegeim vannak elelmiszermernokkkent??
2013. jún. 8. 11:45
 3/17 Flector 67 válasza:
Orvosi után, magán orvosként is elhelyezkedhetsz. Mindig lesz munkád, mert beteg mindig lesz. Bármi történik, mindig lesz, aki fizet az egészségéért.
2013. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Szia!Kedden volt a betekintés az emelten,azért ha ott olyan 60-65% körül van akkor van esélyed egy jó szóbelivel felhozni!

Egyébként én élelmiszermérnöknek jelentkeztem!Engem nagyon érdekel a kutatás,mibe mi van stb.! Egyébként ha élelmiszermérnöknek jelentkezel akkor a 3 év elvégzése után mehetsz táplálkozástudományira,ami az orvosin van!!És Debrecenbe jelentkeztem!Te?

2013. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Talán az is számításba veendő, hogy mennyire bírod a nyomást. Valaki nem bírja, mint én...ezért lettem "csak" kutató vegyész és nem orvos: élettelen anyagokkal bánni kisebb felelősség, mint élő alanyokkal azt hiszem.
2013. jún. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szamomra nem az a kerdes hogy fel fognak e venni, hanem hogy mi a jo nekem. Ezert kertem tanacsot hogy irjatok le a tapasztalataitokat hogy vhogy eldontsem mit is akarok. A Bp. Corvinusra jelentkeztem, es asszem a nyomassal sem lenne gondom. Nekem inkabb az allando tanulassal es munkaval van gondom h megéri-e? Tenyleg mindig lesz beteg ember de a taplalkozasi fontos.
2013. jún. 8. 16:44
 7/17 Flector 67 válasza:

Állandó munkával bajod van? Hát nem szeretnélek elkeseríteni, de így sokra nem fogod vinni...

Ha igazán sikeres szeretnél lenni az életben, válassz bármit, állandóan képezned kell magad, hogy a legjobbak között légy.

2013. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem mindegy hogy hetfotol szombatig 8-16 dolgozol vagy a het minden napjan 12 orazol se szulinap se karacsony se szilveszter. Lehet neked mindegy de nekem nem. Van csaladom akikkel szeretek egyutt lenni es nem mindenbol ki maradni. Es igazabol ezzel sem lenne bajom hogyha megfizetik es engedik hogy megvaltoztassam masok eletet, nem pedig agytalat cserelni 8 ev (csak az egyetem) tanulas utan.
2013. jún. 8. 17:13
 9/17 Flector 67 válasza:
Hát kicsit el vagy tévedve, de mindegy. Pályaválasztás előtt vagy és ennyit tudsz az orvosi munkáról?
2013. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocsanat nem tudtam hogy tobb eve parktizalo orvos vagy , de akkor kerlek vilagosits fel !! Mert egy orvos tenyleg jobban tudja!!
2013. jún. 8. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!