Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ELTE TTK Biológiáról kérdések,...

ELTE TTK Biológiáról kérdések, ment át valaki SZTE bioszról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ment át valaki az ELTE bioszra SZTE bioszról?

Milyen tárgyakat fogadtak el?


Megtaláltam 53 kurzus leírását az ELTE biosz Bsc-hez, de nem tudom, melyik melyik félévben van (ideális esetben).

Pontosabban csak a 3. szemesztertől találtam erről infót.


Tudnátok segíteni, hogy melyik tárgyak vannak az 1. illetve a 2. szemeszterben?


Nagyon nagy segítség volna!


Egyébként mire számítsak, nagyon kemény?


Ahogy nézegettem a kurzus leírásokat hááát... az SZTE ehhez képest napközi...


Főleg az érdekelne, hogy a matek, fizika mennyire könnyen teljesíthető...

Nincs matekból véletlenül valami módja, hogy ne vizsgázzak?

Pl. ha minden órán ott voltam, megcsináltam a "házikat",...?



Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)


2013. júl. 8. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem biológián vagyok, de ELTE TTK-s és az egyik kérdésedre tudok válaszolni. Mire számíts? Nagyon kemény, igen. Alapból nehezek itt a TTK-s szakok, (főleg ha ahhoz viszonyítjuk, hogy mihez lehet majd kezdeni ilyen diplomával…), de a biológia az egyik legnehezebb. Nem, ez bizony nem napközi...
2013. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)


Igazából a biológiához jobban kapcsolódó órákat már nagyon várom, de a matektól rettegek... 2 nyomorék kurzus nem csinálhat ki...:(


Nincs esetleg valami ötleted, hogy hogyan/kivel/mivel készülhetnék fel matekból?

2013. júl. 8. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a honlap talán segít.


Na ezt így nem vágom, hogy matek, fizika milyen nehéz, ezeket a földtudományin veszik komolyan, nem hiszem hogy biológián komoly gondot okozna. Ezek csak alapozótárgyak, ha középsuliban nem voltak komoly problémáid velük, itt se lesz. A java csak ezek után következik.

2013. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Meg persze matekon és fizikán fontos a matek meg a fizika... :D Lényeg, hogy ne izgulj, bioszról nem hallottam hogy ezek nagyon betettek volna bárkinek.
2013. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez kicsit megnyugtat, de sajnos nekem elég komoly gondjaim voltak a matekkal... a fizikát meg nálunk a tanárok sem vették komolyan...

Egyszerűen nincs hozzá logikám... ha valami egy picit is eltér a begyakorolt feladatoktól, már meghaltam...:(


Nem szeretném az utolsó pillanatra hagyni - nem is lehet...

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy legalább egy kettesig hogy tornázzam fel magam...:(

2013. júl. 9. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem nehéz a matek azokon a szakokon, én is az ELTE TTK-ra járok, csak fizika szakra, és van minden szakról ismerősöm, az a matek semmi, amit a bioszon, földtudományin tanulnak az első években (még a környezettan is nehezebb, földrajzon meg nincs is matek).
2013. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez biztató!:)
2013. júl. 9. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!