Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A többi égitest gravitációs...

A többi égitest gravitációs erőhatása, mennyire fejti ki hatását életünkre?

Figyelt kérdés

Bővebben: Ugyebár a tömegvonzásnak köszönhető,hogy a földhöz vagyunk "tapadva" és nem szállingózunk el csakúgy. Egy átlag ember súlya 600-800 N.

Na már most a többi égitest is kifejti ránk a gravitációs erejét ezáltal ők "elhúznak" a földtől.Persze a Föld ereje túl tesz a többi égitesten ilyen közelségben,de ha egyszerűen eltűnne minden objektum az Univerzumban (a Földön,a Holdon és a Napon kívül) akkor hányszorosan nagyobb súly "nehezedne" ránk?

Ami most 1 N az lehetne ezáltal 5 N ?



2013. júl. 23. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból még százalékban sem mérhető.
2013. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. A gravitációs erőhatás a távolság négyzetével csökken.


Példa: a Mars erőhatása kb annyi az emberekre, mintha 10 méterre megállnál egy panelháztól (igen, a panelháznak is van gravitációs tere, mint mindennek). A Merkúr erőhatása egy nagyobb dízelmozdonyéval ér fel ebből a távolságból.


Ha minden eltűnne az univerzumban, és csak a Föld maradna, akkor semmi változást nem vennél észre. A Hold eltűnését se vennéd észre igazából, hiszen nem "könnyít" rajtad semmit.

2013. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát valóban egy megválaszolhatatlan kérdés, de meg is változtatom. Életképesek lehetnénk-e ekkora erőhatás alatt?
2013. júl. 23. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ha minden eltűnne az univerzumban, és csak a Föld maradna, akkor semmi változást nem vennél észre. A Hold eltűnését se vennéd észre igazából, hiszen nem "könnyít" rajtad semmit."

Azért ez igen erős túlzás, a Nap hiányát elég sokféleképpen megéreznénk. :)

2013. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A hold eltűnését is nagy mértékben tapasztalnánk,nem? Nem csak látványra értem,de a Holdnak köszönhető az ár-apály jelenség,ami fontos tényező az éghajlatunkra nézve, és ránk is stb. Meg aztán a ránk ható erő 10 milliárd fényév távolságból is elér minket. Az egy dolog ha a távolság négyzetével csökken ez az erő, de több milliónyi galaxis eltűnése, azért csak eredményezne valamit szerintem. Ha más nem is, de végkép fekete lepelbe takarózna az éjszakai égbolt. :D
2013. júl. 23. 11:33
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Most két teljesen különböző dolgot kérdezel.

Ha csak a Hold vagy csak pl a Jupiter tűnne el, az hatalmas problémát okozni a jelenlegi élővilág számára.

Igen a Hold például stabilizálja a keringésünket, a Jupiter pedig rengeteg aszteroidát szív magába, ami így nem jut el a Földhöz.

Ettől függetlenül a nehézségi gyorsulás mértéke minimálisan változna akkor is, ha az összes égitest megszűnne az univerzumban (leszámítva talán a Napot).

2013. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezt így értem is. A válaszommal csak a 2. válaszolónak akartam bebizonyítani,hogy a Hold eltűnése nagyon is tapasztalható lenne. Az eredeti kérdésben kikötöttem a Nap és a Hold létét. Viszont ezektől függetlenül is köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 23. 11:45
 8/12 Antimod ***** válasza:
0%

"Nem csak látványra értem,de a Holdnak köszönhető az ár-apály jelenség,ami fontos tényező az éghajlatunkra nézve, és ránk is stb"


Ráadásul a Hold és annak ciklusai egyértelmű hatást fejtenek ki az élőlények bioritmusára is, ezt mostanában kezdik megérteni a tudósok.

2013. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a 2. válaszoló a "semmi változást nem tapasztalnánk" jelentését csak a gravitációs érzékelésre értette (legalábbis én így gondolom) mert ügye a kérdés erről szólt és nem a Hold ár-apály hatásáról, a Nap élettani hatásáról vagy a Jupiter aszteroidaelterelő hatásáról
2013. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, a kérdés arra vonatkozott, hogy a többi égitest gravitációs erőhatása mennyire fejti ki a hatását, mennyire befolyásolja az életünket.


Erre a válasz az, hogy semennyire :D Igen, természetesen a Jupiter, és a többi nagybolygó véd minket, a Hold nélkül is teljesen más ökoszisztéma lenne (ha lenne egyáltalán), és a Nap nélkül sem lenne vidám (vagy hosszú) az életünk. De ránk, emberekre (és egyéb élőlényekre) közvetlen gravitációval nem hatnak.

2013. júl. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!