Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A 80-as évek végén két magyar...

A 80-as évek végén két magyar kutató előállított egy olyan gyógyszert ami teljesen megtisztítja az emberi szervezetet a radioaktív fertőzéstől, erről mit tudtok?

Figyelt kérdés
Akkoriban ez nagy hír volt. Azóta semmit nem lehet hallani róluk. A találmány stratégiai fegyvernek is hatalmas felfedezés. Eltűntek a Szovjetekkel együtt?

2013. aug. 25. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Sosem hallottam erről, bár nem igazán figyeltem a médiát akkoriban (lekötött az üvöltés, az alvás meg az evés), de elég furcsa... így igan "bulváros", mert miféle radioaktív fertőzéstől tisztít meg és mi az, hogy teljesen? A háttérsugárzással mi van? A már károsodott sejtekkel mi van? Vagy hogyan teszi mindezt? Érzékeli, ha egy sejt nem radioaktív sugárzás miatt roncsolódott, és azt békén hagyja?

Azt hiszem, a találmány inkább eltűnt a többi között. Vagy túl nagyot mondtak, vagy nem sok köze van ehhez a hangzatos szöveghez a valódi gyógyszernek.

2013. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, ez egy olyan szer ami megköti a stroncium90-es izotópot. A rádióaktív anyagok közül ez a legveszélyesebb, mert beépül a csontokba, és besugározza a csontvelőt. Azóta én sem hallottam róla.
2013. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha létezik is, akkor is csak valami nagyon speciális hatása lehet. A sugárzás egyszerűen nem így működik.
2013. aug. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sugárzás nem fertőzés.
2013. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
A sugárfertőzés szakkifejezés, lehet,hogy nem pontosan fedi a valóságot, de így honosodott meg.
2013. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. Téves kifejezés.


[link]

2013. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezekszerint mar akkor is divat volt a magyarozas:


[link]

2021. júl. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!