Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a világegyetem 13, x...

Ha a világegyetem 13, x milliárd éves, és 13, y milliárd fényév méretű, akkor kvázi fénysebességgel tágul. Akkor hogy-hogy GYORSULVA tágul?

Figyelt kérdés

2013. szept. 1. 00:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk a méretét. Mellesleg legtávolabbi pont, amit érzékeltünk eddig, az körülbelül 46 milliárd fényévre van, ha minden igaz.
2013. szept. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi lennék :-) De szerintem az idődilatációhoz lehet köze. Egyébként nem fénysebességgel tágul, hanem lassabban.
2013. szept. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Másként fogalmaznék - hagyjuk a világegyetem méretét.

Úgy tudom, 13,y milliárd fényévre az ősrobbanáskori állapotokat, születő galaxisokat stb. látnak.

Ha a világegyetem 13,x milliárd éves, és 13, y milliárd fényévre vagyunk az ősrobbanás helyétől, akkor kvázi fénysebességgel távolodunk. Akkor hogy-hogy GYORSULVA távolodunk?

2013. szept. 1. 00:33
 4/21 A kérdező kommentje:

Ha 13 milliárd éve 0,95 c ÁTLAGsebességgel távolodunk -

nem nagyon látom a gyorsulás lehetőségét.

0,94 c-vel indultunk és most már 0,96 c ?

2013. szept. 1. 00:43
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A korai univerzumban masok voltak a fizikai allandok, mint pl a gravitacio, kolcsonhatasok es a feny sebessege is.
2013. szept. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Néhány szakkönyvben azt írták, h az ősrobbanás közvetlen az ősrobbanás után a tágulás gyorsabb volt a fény sebességénél majd fokozatosan lassult.
2013. szept. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 MrPifta ***** válasza:
0%

a világegyetem nem tágul, mert végtelen. Az abban lévő dolgok távolodnak egymástól. A legszélső atom után még van hely, ahová tud menni.

Képzeld el, hogy egy szoba közepén felrobbantasz valamit. A "bomba" darabjai egyre messzebb repülnek egymástól, de a szoba mérete nem változik... Eképpen a világegyetem sem tágul

2013. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Épp az, hogy a bomba repeszei adottak, a szoba tágul körülötte, és ezáltal távolodnak egymástól a repeszek.
2013. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha ősrobbanás szerű dolgokat látnának valahol, akkor az ősrobbanás egy tény lenne, és nem egy feltételezés.

Hol olvastad ezt kérdező?


Mellesleg lehetséges, hogy gyorsabban táguljon, mint a fény sebessége, erre nincs semmilyen megszorítás. Ugyanis nem az atomok haladnak ellentétes irányba ennyivel, hanem a köztük lévő tér növekszik, és emiatt tűnik úgy, hogy gyorsabban távolodik.

2013. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"a világegyetem nem tágul, mert végtelen."

Köszönjük Emese..

2013. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!