Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha születés után nem osztódnak...

Ha születés után nem osztódnak már az idegsejtek, akkor mitől nő meg az agyunk?

Figyelt kérdés

Suliban azt tanultuk, hogy az idegsejtek, szívizomsejtek nem osztódnak már a születésünk után, emiatt is nagyon veszélyesek a sérüléseik. Azt viszont nem értem, hogy akkor mitől lesz nagyobb felnőttkorra az agyunk és a szívünk, míg a gerincvelő megnyúlik.


Remélem, tud valaki kielégítő és számomra is érthető választ adni. Középsulit kezdtem.



2013. szept. 3. 13:16
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Az idegsejtek közti kötőszövet és a folyadéktartalom némiképp növekszik, a neuronok közti kapcsolatok a növekvés alatt alakulnak ki, azoknak is kell hely. Egyébként az egész emberi testen épp az agy mérete változik a legkevesebbet a növekedés alatt, éppen a fent leírt okból.

Gondolom egy orvos vagy biológus majd ad nálam bővebb-jobb választ, de alapvetően szerintem ilyesmi a lényeg.

2013. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sadam87 ***** válasza:
100%

Az idegsejtek maguk nem képesek osztódásra. Osztódásra képes őssejtek differenciálódásával alakulnak ki. Sokáig azt hitték, hogy a csecsemőkor vége felé az idegsejtek képződése teljesen lezárul, de ma már tudjuk, hogy ez nem egészen igaz. Felnőtt emberben is lehetnek aktív idegsejt őssejtek.

[link]

Sajnos nem nagyon friss cikk, de érdemes lehet átolvasni (nekem sajnos most nincs rá időm).

[link]

Ha tudsz angolul, itt van infó bőven...

A terület egyébként ma is nagyon intenzíven kutatott, sok az új eredmény.

2013. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!