Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Örök rejtély: Hogyan hívják a...

Örök rejtély: Hogyan hívják a növényemet?

Figyelt kérdés

Még alig 10-12 éves lehettem, amikor anyám az Auchanban vett nekem egy növényt. Egyszerűen imádom, ő a kedvencem. Nem zavarja, ha alig kap napot, nem zavarja, ha néha kicsit túlöntözöm, és ha túl kevés vizet kap, akkor is alig pár kisebb levél elszáradásával jelzi nekem. Strapabíró, kicsit idős is a maga több mint tíz évével, és az én szememnek szép, mert sok levele van.


Amikor megkaptam, még elfért az asztalom sarkában, de ma már ez nem mondható el róla, mert majdnem olyan magas, mint én. (Hogy felnőnek :') )


A gondom az, hogy az Auchanban se előtte se utána bármikor többet nem lehetett kapni. Soha máshol nem láttam azóta ilyen dísznövényt, és ahány embert kérdeztem meg, senki nem tudta megmondani, hogy milyen fajtájú.


Most eldöntöttem hogy segítséget kérek, és tőletek kérdezem meg, hogy mégis mi a megnevezése. Segítségül készítettem pár képet róla.


Egészben:

[link]


Kiskorában még ilyen egybefüggőbb levelei voltak:

[link]


Mostanság nagy terebélyes és vékony (a képeken kifejlett levelek és friss hajtások is vannak):

[link]


Okosabbaknak talán segítség, de a lágy szára idővel kérgesedni kezd:

[link]


Kérlek mondjátok meg, milyen fajtájú ez és lehet-e valahol kapni. Ez a kedvencem, és vennék még, hogy legyenek barátai. :)



2013. szept. 16. 18:22
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ez tényleg örök kérdés marad... :D

Kérem, segítsen valaki!

2013. szept. 21. 10:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mutass róla képet egy nagyobb kertészetben. Vagy vigyél róla hajtást, és azt mutasd meg.
2013. szept. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

...Vagy írj privátot a Pietrosol nevű felhasználónak. Ő szokott válaszolgatni a hasonló kérdésekre, csak biztos nem látta a tiédet.

Azért majd írd meg az eredményt, légy szíves, ha lehullott a lepel a titokról. :)

2013. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ez szerintem japán juhar.

Itt egy link:

[link]

2013. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ez egy VADKENDER!!! méghozzá szép nagy példány!
2013. szept. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szerintem ő Árnyékarália (Polyscias fruticosa).

2013. szept. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!!! Az utolsó tipp bejött, talált süllyedt! :)


Árnyékarália néven ugyan nem találtam jó képet, de a latin névvel tényleg ráismertem a növényemre! :)


Köszönöm még egyszer! Sok éve megválaszolatlan kérdésre sikerült választ kapnom :)))



(Ha igaz az írás, dugvánnyal szaporítható, ki is próbálom, hátha nem kell venni.)

2013. szept. 25. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!