Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Képes lenne az emberiség...

Képes lenne az emberiség megállítani a Föld forgását?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Hogy lenne már képes??? :OOO
2013. szept. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
A Föld tömege asszem 6000 milliárd * milliárd tonna. Elég nagy ellenhatást kellene létrehozni de talán megoldható lenne ha minden erőforrást erre áldoznának fel.
2013. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2013. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha valaha sikerülne is, nem lesz benne köszönet!

Egyébként, ha szédülsz, forog veled a Föld!

Ha már nem, akkor nem forog?

A Földön állok, ha "megáll az eszem!" akkor... ? :-)

2013. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Először is a Föld egyik forgását előidézi a Nap gravitációs ereje. a tengely körüli forgását pedig a belső felbomlott" izzó láva tömegnek, centrifugális nagy erejű forgása.


az ember csupán egy porszem ezekhez a gigantikus erőkhöz képest

2013. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

...És az még hagyján, hogy mekkora hatalmas erőkről van szó. Mert ha lenne is annyi ellenerő, akkor is ki kellene találni a kivitelezés módját ("technológia", "módszer").

Szóval szerintem ez abszolút képtelenség. Persze azon felül, hogy őrültség is. Mi a csudára lenne ez jó? :O

Még sci-finek is rossz.


Ennél jobban már csak a "mi lenne, ha..." és a "mi lett volna, ha..." kérdéseket utálom. De hát úgy látszik, néhányan nagyon unatkoznak, hogy ilyesmiken tudnak agyalni...

2013. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha össze tudna szedni elég energiát akkor igen, de ez lehetetlen.


A sivatagban is eshet hó ha teljesülnek a fizikai feltételek...

2013. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én elég energiával sem tudnám elképzelni...Vagy esetleg egy hosszú és erős kábellel össze kellene kötni a Holddal:D
2013. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, a kérdésed egy ún. "eldöntendő kérdés", amire a válasz _igen_ vagy _nem_ lehet.

Az én válaszaimból világosan kiderül, hogy szerintem NEM. Ezért írtam ide.


Ha neked nem tetszik, az a te dolgod. De ez még nem jogosít fel arra, hogy mocsadék szövegű privátokat irkálj. Csak azért nem másolom be ide, amit írtál, mert még én kapnék figyelmeztetést trágárkodásért. De hadd tudják csak a többiek, hogy nemcsak idiótaságokat kérdezel, hanem b.nkó is vagy.

2013. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem képes rá.

Nem is értem, hogyan lehetne megoldani. Ha mondjuk többszáz kilométer mélyen(!) beásnak a Föld két ellentétes pontján egy-egy támaszt, és azokra egy megfelelő erejű hajtúművet szerelnének (ami nem létezik !!!), és beindítanák őket, akkor elsőként felgyújtanák a teljes légkört és valszeg az emberiséget is a kipusztulás szélére sodornák.

És akkor jön az, hogy a kéreg széttöredezne, az évmilliárdos kéregmozgások új irányt vennének (teljesen kontrollálatlanul), és mindenhol tűzhányók törnének ki. És még csak a kéregről beszéltünk, a köpeny és a mag forgása tovább folyna, további katasztrófákat okozva. Ilyen kataklizma talán nem is volt még a Föld történetében.


De a lényeg, hogy elméletben sem lehetséges.

2013. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!