Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Jupiter Európa holdjának...

A Jupiter Európa holdjának felszínén az elszineződött repedések jelenthetik azt, hogy alattuk valamiféle óceáni növényzet telepedett meg?

Figyelt kérdés
mit gondoltok?

2013. dec. 6. 01:59
1 2
 1/12 Makoscsiga ***** válasza:
óceáni NÖVÉNYZET??? Nem, azt nem jeleti. A sima felszín azt jelenti, hogy a jég alatt folyadék van, ami miatt eltűnnek a kráterek a felszínről, amit a repedések, illetve a repedések mentén "kibuggyanó" cucc is alátámaszt. A barna színnek egyik lehetséges magyarázata, hogy a belső hőforrások által termelt energia hatására szerves anyag képződik _esetleg_. A szerves anyagokban gazdag vizes közeg _esetleg_ táptalaja lehet az életnek. Arról szó sincs, hogy növények lennének. Sajnos elég sok feltételezés, de az egyik legvalószínűbb hely az extraterresztiális életre az a Hold. Bízom benne, hogy még megélem, hogy szondát küld oda a NASA vagy a kínaiak. :D
2013. dec. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wadmalac ***** válasza:

"az egyik legvalószínűbb hely az extraterresztiális életre az a Hold"

???

Az Európán a repedésvonalak eltérő színe két okra vezethető vissza, egyik az ott vékonyabb jégréteg, a másik a nagyobb ásványi anyag tartalom.

Ettől még lehet ott élet, csak ez nem bizonyíték rá, még csak nem is utal rá.

2013. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Makoscsiga ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy lenne ott élet, csak azt, hogy ha valahol a naprendszerben a földön kívül van, akkor az valószínűleg ott lesz. Ha ott nem lesz élet, akkor jó eséllyel sehol se lesz.
2013. dec. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a Titánon nem lehet élet?
2013. dec. 6. 08:19
 5/12 szpeti1991 ***** válasza:
Egyszerű, mikroszkópikus szintű élet kialakulhatott a Titánon, de azért a feltételek nem túl kedvezőek. Nagy eséllyel sem a Titánon, sem az Európán nincs élet és nem is volt.
2013. dec. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az Európán ott egy több milliárd éves hatalmas óceán. akár többsejtű élet is lehet ott szerintem...
2013. dec. 6. 09:02
 7/12 szpeti1991 ***** válasza:

Te így gondolod, a kutatók meg kételkednek :D

Sok feltétel nem túl előnyös, legalábbis az egyetemi csillagászat órán a prof.unk nem látott sok esélyt az életre az Európán. De ezt akkor tudjuk meg, ha odamegyünk és megnézzük.

2013. dec. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

Nehéz elképzelni egyelőre anaerob baktériumok szintjénél fejlettebb életet "odaát". Az oxigén nélkül dolgozó biokémia tempója nem valami hatalmas. Legalábbis eddigi tapasztalataink szerint. Szóval bacinál többre nemigen lehet számítani.

De arra jó esély van az Európán és a Titánon is.

2013. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:

#3:

Naprendszerünkben az élet számára nem tudok sok esélytelenebb környezetet elképzelni a Holdnál. Légkör hiánya, kozmikus sugárzás stb. Tehát ha ott nincs, az szerintem semmit nem mond a többi bolygóról.

2013. dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szpeti1991 ***** válasza:

A Hold valóban tökéletesen alkalmatlan az élet kialakulására, és az élet kialakítására. Nyilván látjuk, hogy nem alakult ki ott élet, és az is biztos, hogy mi sem tudnánk ott kialakítani. És itt nagyon jó példa, hogy a Mars sok szempontból hasonlít a Holdra. Ergo nem nagyon van rá esély, hogy a Marson emberek élnek majd...


Az Európa (feltételezett) óceánjaiban valóban alakulhat ki egysejtű, de fény és oxigén nélkül azért nem nagyléptékű életformákra kell gondolni. Az óceánt az árapály tartja melegen és folyékonyan, ennek a hatásait is nehéz felmérni egyelőre. De ettől függetlenül, ha választani kell, akkor az Európán van a legnagyobb eséllyel valamilyen élet a Naprendszeren belül (sőt, eddigi ismereteink alapján kívül is). De még ez sem nagy esély... Csak nem elhanyagolhatóan kicsi.

A Titán már nehezebb kérdés. Ott azért "vénuszian" nehéz életkörülmények lehetnek, ha a légnyomást és az életre alkalmatlan légkör-összetételt, és az átláthatatlan felhőzetet tekintjük, és "marsian", vagy annál is rosszabbak, ha pl. a hőmérsékletet tekintjük. A Titánon nincs oxigén és víz. Egyetlen előnye, hogy gazdag kémiai elemekben, de semmi több. Minimális az esélye az életnek. Tény, hogy nagyobb mint a Naprendszer sok más égitestén, de nem nagy.

2013. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!