Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet annyira sokat gyakorolni...

Lehet annyira sokat gyakorolni hogy az ember képes "szuper" képességekre mint a verekedős filmekben?

Figyelt kérdés

Az ázsiai filmekben annyira sokat gyakorolnak, hogy nagyon jók a reflexeik. A míthbustersben volt 1 hapek aki ninjának tanult, és elkapott 1 nyílvesszőt a levegőben. Igaz, vagy x edik próbálásra sikerült, és beállított szöggel, erővel, és iránnyal lőttek, de elkapta.


Meg azt mondják egy harcművész már megütött, meg rúgott, mire te megmozdítanád a kezed, hogy felé csapj!

Ez lehetséges?

Ilyet bárki megtud csinálni? Csak sokat kell gyakorolni?



2013. dec. 31. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehetséges.

Az igazi titok igazából ott van, hogy az agyból milyen sebességgel jut el a parancs a végtagokba. Egy idő után ez az állandó parancs rögzül, már a végtagokban és olyan természetesen jönnek elő, mint egy szimpla izomgörcs egyik pillanatról a másikra.

Ugyanez elmondható a sportolókról, csak nem olyan látványos náluk.


A másik titok pedig a gyors helyzetfelmérés. Te mielőtt ütsz akaratlanul is morfondírozol azaz feldolgozod a kívülről kapott információkat, de egy harcművész mondhatni előbb üt, mint céloz és gondol még, ha ez így hülyén is hangzik.


Ezért szokták mondani, hogy minden az elmékben dől el, mert elsődlegesen, azon múlik a sikerünk még közelharc esetén is.

2014. jan. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és persze az, hogy úgy csapod a lábaddal pofán az ellenfeled, miközben az mögötted oson, te meg oda se nézel....nah az azért már tényleg csak a filmekben van.

És arra is készülj fel, hogy nincs olyan, hogy 1 ütés és nyom 2 szaltót az öklödtől, vagy hogy elsőre K.O

2014. jan. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsőre simán lehet K.O., ha jól találja el. A többivel egyetértek.
2014. jan. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az igazi titok igazából ott van, hogy.................."

"A másik titok pedig a........................................."


A harmadik, es legfobb titok, hogy a filmeket neha nem ugy veszik fel, ahogyan mi kesobb latjuk :)

Ha majd egyszer az USA-ban jarnal, menj majd el par filmsudioba, nehany kerdesedre valaszt kapsz majd :)

2014. jan. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?A legyeket én is puszta kézzel kapdosom el...ezek reflex mozdulatok.Második mondat,naná!Ha a harcművész kezdi!:)pl:Jobb kézzel legyint,de a védekező bal kézzel üt.-Ez egy kis meglepi:)
2014. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Koncentrált időlelassítás egy harcművészeti technika. Ezt néhányszor átéltem sport versenyeken, de sosem tudtam irányítani.


Bruce Lee egyszer azt mondta (sajnos pontosan nem tudom idézni) hogy nem attól fél, aki 1000 féle ütést gyakorolt, hanem aki egy ütést 1000szer.


Én úgy vélem (tudományos magyarázatok nélkül), hogy nem mindenki képes erre, mint ahogy nem mindenki képes nagy teljesítményű sport eredményekre sem. Ám, aki sokat gyakorol, közelebb kerülhet technikák tökéletesítéséhez.


Mindazonáltal, ha ezt filmen ábrázolják, nem lesz élethő az ábrázolás. Kiemelik a lényeget és eltúlozzák, hogy mindenki számára világosan érthető legyen. Ha elsőre nem jön össze a film forgatásán egy ilyen jelenet, felveszik többször, trükköznek, hogy minél látványosabb, tökéletesebb mozdulatokat tudjanak rögzíteni. A legtöbb felvétel, mit ilyen témában láttam többször volt megvágva.

2014. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet gyakorolni, lesznek eredmények. De függ az egyén hajlamaitól, képességétől, hogy milyen korán kezdi, milyen a trénere, szóval sok mindentől függ az eredmény.

Ami viszont a filmekben van, korántsem biztos, hogy létezik. Egy filmet tetszőlegesen be lehet állítani, részekből összerakni, aztán úgy néz ki, mintha azt ember tette volna. Nagyon óvatosan kell kezelni egy filmben látottakat. A legtöbbje közönséges trükk, vagy vágástechnika. Valódi Schwarzeneggerek és Jackie Chanok nem léteznek, csak ügyes emberek csapatmunkája létezik.

2014. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!