Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a világunk csak hologram?

Figyelt kérdés

Én nem tudom felfogni, hogy hogy lenne ez lehetséges. Ha 2 dimenziós információk vagyunk, akkor hogy létezhetünk térben? Egyáltalán akkor létezünk?

[link]



2014. jan. 13. 19:41
 1/8 Makoscsiga ***** válasza:
93%

"Mi a véleményed arról, hogy a világunk csak hologram?"

Az, hogy ez hülyeség. Az index ismét ferdít. A szimulációkból nem az jön ki, hogy a világunk hologram, hanem, hogy néhány tulajdonsággában hasonlít hozzá. Szerintem van különbség.

2014. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor elvonatkoztatva a linkelt hírtől, oldaltól: Ha valóban hologram (szerű) a világunk, akkor az miben helyezkedik el? Mi gerjeszti? Hogy állhat a mi 3+1 dimenziós világunk valójában 2 dimenziós információból? Úgy általánosságban kérdezem, mert nem tudom felfogni.
2014. jan. 13. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem új gondolat, már évtizedek óta voltak ilyen elméletek (Michael Talbot pl), ezeket sarlatánságnak gondolták, ma már egyre több felvetését igazolták is ezeknek az elméleteknek.

Az univerzum (anyag, energia) kvantum szinten történő rezgését nem tudjuk mi okozza, de ha nem rezegne akkor egyáltalán nem létezne semmi sem, mert a rezgése miatt vagyunk képesek látni és hallani a dolgokat. A fény is egy hullám és a hang is az, amit az atomok rezgése kelt.

2014. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3: csak hogy ezzel nem mondasz semmit. Ezek nem támasztják alá a hologram-elméletet.


Amúgy pedig az indexes cikk sza­r, mint minden, ami az Indexen van.

2014. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

Itt először nagyon kvantumfizikai ismeretek kellenek.


Nézzük onnan a dolgot, hogy egy részecske az nem más, mint egy torzulás a téridő szerkezetben. Mintha egy ránc lenne a lepedőben. Na most nekünk kialakul minden ilyen számunkra érzékelhető torzulásról egy perspektívánk.


Tehát a fal fehér, a levelek zöldek stb. Persze, hogy a színek függnek a hullámhossztól. Ez is relatív, hiszen pl. a nap a zöld spektrumon sugároz a leginkább, mégis sárga.


Az ingerekből, az agyunk igyekszik egy dinamikus képet alkotni, egy összefüggő világot.


Itt már a színek tapasztalati úton, egymáshoz viszonyítva jelennek meg. Az agyunk megtapasztalja a világot, szabályokat állít fel és azokhoz a szabályokhoz igazítja a világot, amit látunk. Az illúzió (3D tv, térhatású rajzok stb) azért van, mert becsapjuk az agyunkat.


Tehát itt a hologrammos dolgohoz a bevezetés, hogy a tapasztalati világ nem más, mint a saját perpektívánk. Lehet hogy másnak az a zöld, ami neked a sárga, csak ő azt hívja zöldnek.


Na most az anyagot úgy is igyekeznek jellemezni, hogy azok ellentétes tachion hullámok csomópontjai. Ami nem hülyeség, mert ugye minden anyag lehet hullám és fordítva.


Innen jött egy hülye gondolat, ami szerint a világ nem más, mint kondicionált fény, amely meghatározott világot teremt. Ha jön valaki, és aberációkat végez rajta, az változik.


Azt is érdemes figyelembe venni, hogy egy n dimenziós vektortérnek n-1 bázisvektora van.

A mi 3 dimenziós terünket pedig két dimenzióban érzékeljük. Feltéve, hogy az időt nem tekintjük térbeli kiterjedésnek, bár Hawking az időt anyagnak tekinti, amiben haladunk. Ez pedig a Higgs bozon elméletébe beleillik, lásd tömegdefektus, időditaláció.


A lényeg az, hogy itt az emberek előjönnek ezzel a konvencionális hologramm elmélettel, ami szerintem egy pszihoszomatikus menekülés a eralitás elől.


Nem is definiáljuk a kérdésben a hologramm fogalmát. Mert ha azt egy világ vetületeként nézzük, akkor minden amit látunk, az hologramm.


Továbbá az sem igaz, hogy a térből mi csak síkokat ismerünk fel. A két szem nem egybevágó. Különböző távolságot lát, ezért a bal és jobb szem egy nem szabályos háromszöget alkot a látott tárggyal, amiből távolságot számol. Tehát ha egy obejktumnak ismerjük a szélességét, a hosszúságát és a távolságát (mélységét) akkor már 3 dimben kell gondolkozni.


Na és akkor eközben a relatív időegység alatt bekövetkezett változást is értelmezzük, perspektívától független egy kronológiai rendben. Tehát a 3dimes világunkat igazából 4 dimben érzékeljük.

2014. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, remek írás!
2014. jan. 18. 15:11
 7/8 Gabi891010 válasza:
"Lehet , hogy másnak az a zöld ami neked sárga , csak Ő azt hívja zöldnek." Hát ha ez így lenne , sok galiba lenne a világban . :) Meg egy részecske miért torzulás a téridőben ?Ennyi erővel az egész téridő egy torzulás mivel egy ugyanazon anyag.
2015. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
5%

Én elég hihetőnek találom ezt a hologramm-világ elméletet is. Van benne ráció.


Egy olyan felfedezés az alapja, miszerint a legelemibb részecskék képesek az azonnali kommunikációra egymás között, függetlenül attól, hogy milyen távolságra vannak egymástól. Mivel ez egy lehetetlennek tűnő jelenség, és mégis létezik, elkezdtek gondolkozni a miértjén.


Több tudós arra jutott, hogy a Világegyetem, ami ugye ilyen elemi részecskékből áll össze, egy egész. Tehát felesleges külön-külön szabályrendszereket felállítani, mert ő egy egységként, egészként működik, amit ezek az egymással azonnal kommunikálni tudó részecskék alkotnak.

Ebből az következik, hogy van egy mélyebb valóság, amelyet esetleg nem ismerünk, és mi ennek a kivetülését tapasztaljuk meg az agyunkkal, ami ilyen módon szintén holografikus-szerűen tárolja el az emlékeinket.


Ezt azzal támasztják alá, hogy egy patkány agyának bármelyik részét távolították is el, az emlékezett a beleivódott emlékeire. Tehát az agy nem egy helyen tárolja az emlékeket, hanem hologrammszerűen.


A hologramm: felfedezték, hogy ha a hologrammból levágják a felét, az így is megmutatja csaknem az egész képet, mert a másik felében tárolja az információkat. Ha ezt is megfelezzük, szintén kimutatja az egész képet.


Ilyenformán jutottak arra, hogy esetleg a világ is működhet így. Ez a pár részecske információkat tartalmaz, ami egy egésszé áll össze és az agyunk is hasonlóféleképpen raktározza el az emlékeket.



Azt is olvastam, hogy a transzcendentális, vallásos élmények, vagy az "egyesülök az univerzummal" érzés is ezzel magyarázható.



Nekem tetszik ez az elmélet, kicsit félelmetesen hangzik, de attól még lehet igaz. :)

2016. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!