Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan kényszerbetegség...

Létezik olyan kényszerbetegség, hogy az illető kényszeresen napot rajzol?

Figyelt kérdés

2014. jan. 24. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Holdfóbia?
2014. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a nap az kiegyensúlyozottságot, pozitív teltséget jelöl.
2014. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi új (és furcsa) kényszerbetegség és fóbia van mostanában, én simán el tudom képzelni ezt is.

De lehet, hogy csak egy erős megszokás, ami majd idővel elmúlik.

2014. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, létezik. Soladumbratitisnek hívják a 'sol' (nap) és az 'adumbratio' (rajz) latin szavak összevonásából.
2014. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A közfoglalkoztatottak oktatása során kialakulhat ilyen kényszerbetegség, ha nem tud kellően nemzetien viszonyulni a igencsak Nemzeti Tantervhez, ezáltal egy pozitív jövőképbe menekül.

Mivel a kormány még a hazafiatlan tékozló fiaiért is felelősséget válla ezért, ha nem elegendő hazafiassága miatt hasonló lépett fel ezt jelezze az EMMI-nek.

A minisztérium kiküld egy hivatalnokot, aki képzeletének napfényes égboltját szempillantás alatt beborítja és nem fog ezentúl készséget érezni, hogy fősorozatbeli csillagokat rajzolgasson, különböző nem feltétlenül nemzetien szakrális körülgondolásokkal felruházva.


Megértését köszönjünk,

szívélyes üdvözlettel az EMMI munkatársa.

2014. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ösnek

Igen, de nem csak gyulladásos formája van, hanem elmekórtani is, és akkor úgy hívják heliografizmus, vagy heliografománia. Ha pedig vidám arcot is rajzol a beteg a napnak, akkor heliofacieigrafizmusnak.

2014. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

@ 5., 6., 7.:


[link]


:)

2014. jan. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

It's allright, Berta!

utcsó

2014. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!