Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan működhet Csernobílban...

Hogyan működhet Csernobílban a 3-as blokk?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nagy a sugárzás, mégis hogyan lehet a 4-es blokk katasztrófája után mégis ott tudományos munka? Emberek nem kapnak sugárzást?
2014. febr. 21. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan működhet Csernobílban a 3-as blokk?"

Nem működik. 2000 decemberében leállították.


"hogyan lehet a 4-es blokk katasztrófája után mégis ott tudományos munka?"

Megfelelő óvintézkedésekkel.

2014. febr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Már nem működik, de az igaz hogy a katasztrófa után még 15 évig működött.

Pontosabban a közvetlen szomszéd hármas reaktort azonnal leállították a balesetkor (vészleállás volt, mivel az is megrongálódott), az 1. és 2. blokk még egy hónapig termelt. Utána négy hónap szünet az 1. blokkban, öt hónap a 2. blokkban. A súlyosan szennyezett és megrongálódott 3. blokk újraindítására csak 18 hónappal a robbanás után került sor.

>Emberek nem kapnak sugárzást?

-Felemelték a megengedett dózist a korábbi érték ötszörösére...

Ezzel együtt katasztrofális volt a helyzet, a hármas blokk mentesítésén, javításán dolgozók 7-10 nap alatt megkapták ezt a megemelt dózist is, így folyamatosan cserélődő betanított munkások dolgoztak, nem szakemberek. (Persze volt telefonos segítség, meg betanítás, konzultáció, de ez akkor sem volt hatékony. Műszakilag praktikusabb lett volna a kevésbé szennyezett, szinte kész 4. vagy 5. blokkot befejezni. Csak PR szempontból ezt jobban el lehetett adni.


91-ben volt egy kisebb baleset (felrobbant egy turbogenerátor, radioaktív gőz jutott ki) a 2. blokkban, akkor azt bezárták. Utoljára a 3. blokk zárt be 2000 decemberében.


De a négyes blokkot borító szarkofágot sem úgy kell elképzelni, mint egy hermetikus burok, az lényegében egy épület. Van rajta ajtó, és rendszeresen bemennek mérni.


>Emberek nem kapnak sugárzást?

-Mindenki kap sugárzást, ez az úgynevezett háttérsugárzás. Ennél jóval magasabb a dolgozókra megengedett szint, az ezzel okozott többletkockázat kábé annyi, mintha dohányoznának.

2014. febr. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó válaszoló! Elnézést de az egy hermetikusan lezárt szarkofág! Ha van rajta ajtó akkor legyél szíves menjél be és mérd meg nekem ott a sugárzást. Még mindig ott van 3 tonna uránium meg 1 tonna plutónium. Azért zárták le hermetikusan,hogy a sugárzás ne terjedjen tovább. Bemennél a szarkofágba meg is halnál rögtön akkor a sugárzás ott!
2014. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Ugyan, filmen láttam, bement a forgatócsoport azzal az emberrel, aki rendszeresen bemegy mérni, körbemutogatott mindent, (pl. volt kiépített esőztető berendezés, hogy le lehessen bent por).

Az igaz, hogy az még a régi szakofág volt, azóta toltak fölé egy újat. Síneken, tehát az se lehet túl hermetikus...

2014. febr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. febr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, az előbb rosszul írtam, még nem tolták fölé az újat, csak készítik.
2014. febr. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg 2011-ben a saját szememmel láttam, hogy ki-be járnak a szarkofágon az emberek.
2014. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!