Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyik nap meleg van a másik...

Egyik nap meleg van a másik nap hideg. Miért ilyen az időjárás?

Figyelt kérdés
Egyik nap olyan meleg van hogy majd levetkőzök pucérra mert megsülök a szobámat telipakolom ventilátorral a másik nap meg olyan hide van hogy majd megfagyok.Most is itt ülök a gépnél télikabátban..
2008. júl. 22. 14:17
 1/5 anonim válasza:
50%
sajnos ez mind a globális felmelegedésnek tudható be. csak gondolj vissza,milyen enyhe volt a tél. viszont azt én sem tudom,hogy hideg mitől van...
2008. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%
mivel a globális felmelegedés szélsőséges időjárást is eredményez. Ezért van mostanában több tornádó, hurrikán szökőár, stb
2008. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az a baj a globális felmelegedéssel, hogy eddig senkinek sem sikerült bizonyítani, hogy valóban nem csak papíron, hanem a gyakorlatban is megvalósul.

Viszont azt annál inkább, hogy a Föld életében mindig voltak hideg és meleg periódusok. És mi most valószínűleg egy meleg szakaszban vagyunk, mindenféle globális felmelegedéstől függetlenül.

2008. júl. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Rengeteg választ hallottam már, és egyetértek a tudósokkal- a logikus gondolkodás következtében-: ez nem globális(aki nem érti miért nézzen utána) felmelegedés. Az NGC- n a Nap foltokkal magyarázták a jelenséget. Egyik helyen azt mondják, hogy 100 évvel ezelőtt is a hasonló időjárást kis-jégkorszak váltotta fel. Vagy: ugye a kontinensek, földrészek mozognak, tolódnak- sőt a magma is- és ennek következtében változhatnak meg a szél- és vízáramlatok, ami kiválthatja ezt a szélsőséges időjárást. Vagy: mert kiszipolyozzuk a Földet így megváltozik a sűrűsége. Vagy: fölcserélődik a Föld 2 pólusa. Vagy: Isten haragszik ránk.

-A válaszok nem az én agyszüleményeim. Ezek a mondatok tudósok, filozófusok és hívők szájából hangzottak el, és ezekért a felelősséget illetve fikát nem vállalom.- :))

2008. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen hideg-meleg időszakok váltakozásának, mint amilyen az elmult hetekben előfordult, semmi közük nincs a globális felmelegedéshez.

Csupán arról van szó, hogy aktívabbak voltak a légköri jelenségek, több front érte el a Kárpát-medencét, beleértve hazánkat is.

2008. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!