Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Isten avagy ősrobbanás?

Isten avagy ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Egyelőre még nem tudom eldönteni, hogy szerintem melyik az igaz, habár majdnem minden érv az ősrobbanás (evolúció stb.) mellett szól. De ha ez így van, akkor az az anyag (energia) ami az ősrobbanás előtt egy picike pontban volt az hogyan került oda? Mi "indukálta" az ősrobbanást hiszen azt nehezen tudom elképzelni, hogy a semmiből hirtelen létrejött egy egész világegyetem. El tudná magyarázni nekem ezt valaki tudományos érvekkel?

2014. ápr. 13. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
90%
Ha a tudományos magyarázat mellett teszed le az érmét, akkor el kell fogadnod azt is, hogy nem tud minden kérdésre választ adni. Ha minden kérdésedre azonnali választ akarsz, akkor válaszd a mesét.
2014. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:
3%
Egyik se,vagy mindkettő!A megmagyarázhatatlannak tűnő dolgokat,egyszerűen az Isten művével magyarázzák.A negyedik dimenzió szeretnék hivatkozni,mert az ősrobbanás elmélettől hülyét kapok:)!Kint az űrben egyre lassabban telik az idő,ez bizonyított,mert a műholdakat nem győzik állogatni.Tehát annyira lelassul az idő,jó messzire gondolva,hogy önmagába tér vissza,magyarán időutazás!Elindulsz a Jedi járgányoddal egyenesen előre,akadály mentesen és azt veszed észre,hogy ugyanott kötsz ki!Csak nem tudni melyik időben!De ez is feltételezés,mert mekkora sebesség kell már ahhoz,hogy még az életben vissza is térj?!Ott a fénysebesség,azt mondják,hogy az a legnagyobb sebesség!Téves!!!Mert számokkal ki lehet fejezni!Ha ezt a sebességet hatványozod,akkor már vakon mész,hisz nem ér utol a fény!
2014. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
69%
Jó nagy hülyeségeket írtál le, előző.
2014. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
94%

Vannak elképzelések arról, hogy mi volt az ősrobbanás előtt.

Nézd meg a membránelméletet:

eszerint 2 óriási membrán egyetlen ponton összeütközött és ebből lett az ősrobbanás.

Ezt a tudomány csak akkor tudja majd kideríteni, ha ki tudunk nézni a világunkból.


A másik elképzelés hasonló, csak e szerint az ősrobbanás nem egyetlen pont, hanem néhány méteres gömb volt kezdetben.

Ezt viszont a mai világunk alapján is lehet majd valahogy ellenőrizni, hiszen akkor ennek a mintázata megmaradt a világunkban - pl. a háttérsugárzás mérésével megtudhatjuk.

Ugyanúgy, mint ahogy egy vetítőgép lámpájának izzószálát is ki lehet vetíteni a falra, óriásira felnagyítva.


Istennek ebben nincsen szerepe sehol.

Bárhova nézünk a világunkban - istent nem látunk még 13 milliárd fényév messzire sem.

Isten mindig csak ott lehet, ahova már nem látunk el.

De ez egyre messzebb van az idő múlásával.

Azt pedig nem hinném, hogy az istenek mind pánikszerűen menekülnek a tudósok távcsövei elől.

2014. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 A kérdező kommentje:
Bocsánat valószínűleg félreértettétek a kérdést. Arra vagyok kíváncsi, hogy az az energia vagy bármi ami létrehozta az egész világot az a semmiből hogyan jöhetett létre? És amit az előző írt membránelmélet (amit én kétlek hogy igaz lenne) akkor az a két membrán hogyan jött létre a semmiből? Van erre egyáltalán tudományos magyarázat?
2014. ápr. 13. 14:38
 6/107 A kérdező kommentje:
Hé gyerekek nyugi van csak egy kérdést tettem fel amire már jó lenne ha valaki válaszolna nem kell egymásnak ugrani.
2014. ápr. 13. 14:45
 7/107 A kérdező kommentje:
Ja és a műholdakat nem állítiák át mert ott lassabb az idő. azért állítják át mert Gyorsabb. Mivel a föld gravitációjában lassabban telik az idő de mivel a műholdak messzebb vanna k a Földtől ezért korrigálni kell őket.
2014. ápr. 13. 14:52
 8/107 A kérdező kommentje:
Tehát az elmélez amit levezettèl az itt el is bukott.
2014. ápr. 13. 14:54
 9/107 anonim ***** válasza:
100%

"az egész világot az a semmiből hogyan jöhetett létre?"

Sehogy.

Nem a semmiből jött létre: az ősrobbanásban már ott volt a mai világ teljes anyaga (de még energia formájában).


"És amit az előző írt membránelmélet (amit én kétlek hogy igaz lenne)"

Vicces vagy :-)


"akkor az a két membrán hogyan jött létre a semmiből?"

NEM TUDJUK.

Egy biztos: nem a semmiből jöttek létre.

Ha ez így igaz, és ha valaha kijutunk a világunkból - akkor meg fogjuk fejteni ezt a kérdést.


Mondták már neked, hogy a tudomány nem tud mindent.

Ha minden kérdésedre akarsz válaszul egy mesét, akkor fordulj a valláshoz.

Bár... az isten miből lett? Ja: hogy a semmiből?

2014. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 A kérdező kommentje:

szóval ha valamit nem tud megmagyarázni a tudomány akkor forduljak a valláshoz? nem látom az összefüggést


"Nem a semmiből jött létre: az ősrobbanásban már ott volt a mai világ teljes anyaga (de még energia formájában)."


jó igen ez volt a kérdésem hogy az az energia hogy került oda? Örökké ott volt? nem hiszem. És erre kértem tudományos választ de ha nincs akkor elnézést

2014. ápr. 13. 15:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!