Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen az ember alvás közbeni...

Milyen az ember alvás közbeni időérzékelése?

Figyelt kérdés

Szedjem pontokba, úgy átláthatóbb, ugye?

1. Az embernek az időérzékelése nem állandó, pl. adrenalin hatására lelassul, ezalatt több dolog végezhető 5 másodperc alatt, mint 5 mp alatt adrenalin nélkül.

2. Az időérzékelés határai? Márminthogy van olyan pont, amelynél lassabb, vagy gyorsabb nem lehet?

3. Milyen gyorsnak érzékeljük az időt alvás közben? Logikus lenne, hogy ugyanolyan gyorsan, de én gyakran csak az utolsó álmomra emlékszem, ezek szerint az agyunk alvás közben sequenceket hoz létre, és az előzőt teljes mértékben elveti, hisz csak rendrakáshoz kellettek? Vagy olyan lassan ad ki képeket, hogy ugyan mi az időérzékelésünk belassulása folytán folyamatosnak érzékeljük,de közben csak 5 perces lenne normál időérzékeléssel? És ha a szervezet alvás közben adrenalint kapna, mi történne? Milyen más anyagok képesek az időérzékelés módosítására?


2014. ápr. 19. 09:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a szervezetnek van egy nagyon pontos biológiai órája, ami másodpercre pontosan érzékeli az időt. Más kérdés, hogy tudatosan te mit fogsz fel az eseményekből és ebből milyen következtetésekre jutsz. Szóval tudatosan érhet érzéki csalódás, de a tudatalatti objektívan érzékeli az időt. Azért gondolom így, mert pl. kiskoromban mikor jártam agykontroll tanfolyamra, akkor az ott tanultak alapján be tudtam szuggerálni magamnak, hogy reggel mikor szeretnék felkelni és általában elég pontosan sikerült is. Sokszor kinyitottam a szemem és mire ránéztem volna az órára már csörgött is, tehát ilyen 2-3 másodperccel 6 előtt ébredtem
2014. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!