Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy határozhatóak meg a...

Hogy határozhatóak meg a három pont által bezárt szögek?

Figyelt kérdés

Adott ez a feladat (koordinátageometria):


Az ABC háromszög AB oldalegyenesének egyenlete 2x-3y-9=0. Az A és B pontok abszcisszái 3, illetve 9. A súlypont koordinátái: (5;4. Írjuk fel az AC és BC oldalegyenesek egyenletét. Számítsuk ki a háromszög kerületét és szögeit.


Az A(3;-1), a B(9;3). A c súlyvonal és S középpontú kör metszéspontja megadja C-t ami (2+gyök3);((gyök3)/2). (A másik metszéspont gondolom nem megoldás)

Ez alapján minden kiszámolható, de a szögeket nem tudom hogy kapjam meg.



2014. ápr. 20. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Túlkomplikálod a súlypontot :) (És nem mellesleg valamit nagyon elszámoltál). Tudjuk, hogy a súlypont koordinátái a háromszög koordinátáinak átlaga, vagyis:


S(x)=(A(x)+B(x)+C(x))/3, vagyis a pontok x-koordinátáinak átlaga a súlypont x koordinátája. Ugyanígy

S(y)=(A(y)+B(y)+C(y))/3 is teljesül.


Ebből a C pont koordinátái:


5=(3+9+C(x))/3, amire C(x)=3

4=(-1+3+C(y))/3, amire C(y)=10,


tehát a C pont koordinátái: C(3;10).


Tudom már, mit számoltál el; a súlypont nem a súlyvonalak felezőpontja, hanem a súlyvonalak 1:2 arányú felosztási pontja, ahol a rövidebbik rész a felezőponthoz tartozik.


Innen a szögeket többféleképpen lehet kiszámolni; vagy a skaláris szorzattal számolunk, vagy a területképlettel, vagy a koszinusztétellel, de az biztos, hogy mindegyikhez ki kell számolnunk a háromszög oldalait. Szerintem csináld a koszinusztétellel, azt már biztos, hogy tanultátok; mindhárom oldal kiszámolható vele.

2014. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alapján amit kiírtál igen elszámolhattad a feladat elejét. Szerintem így kezdődik:

[link]

A kerülethez az oldalakat és a területet közelítőleg kiírattam. Ha kiszámolod, ezzel összehasonlíthatod. (Megy? Annyi? )

A szögekhez én AB és BC (azután a többi) vektorok szögét számolnám:

https://www.youtube.com/watch?v=qsR2pj-A3VM

( Valószínűleg ezután számolnám a területet is )

Persze, mivel az egyik oldal "függőleges", sok egyéb módon is lehet.

2014. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!