Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy oldható meg ez a koordiná...

Hogy oldható meg ez a koordinátageometriás feladat?

Figyelt kérdés

Adott egy ABCD rombusz, melynek 5 egység hosszúságúak az oldalai, az A és C csúcsai az y=x^2+7x+10 parabola pontjai a B a parabola fókusza. mekkora a rombusz területe?


Először átalakítottam a parabolát y+2,25=(x+3,5)^2 -2,25 alakúra ebből tudjuk hogy a p/2=1/4 és a tengelypont koordinátái: (-2,25;-3;5), tehát a B csúcs koordinátái: (-2,25;-3;25). A B köré írt 5 egység sugarú kör egyenlete: (x+2,25)^2+(y+3,25)^2=25. Ennek a körnek a parabolával való metszéspontjai az A és C csúcsok.

x^4-14x^3+27,5x^2+190x+155,625=0 egyenletet kaptam. Ezt pedig nem tudom megoldani. ^^

Van valamilyen egyszerűbb megoldás, ha nincs, akkor hogy kell ezt folytatni? Egyáltalán helyes a megoldásom?



2014. ápr. 22. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy látom, a legelején, a parabola egyenletének átalakításánál tévedtél. Itt végig ellenőrizheted:

[link]

2014. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!