Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a Feketelyukak végén?

Mi van a Feketelyukak végén?

Figyelt kérdés
2008. júl. 28. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Semmi.

De komolyan ez van.Semmi.Ha valaki vagy valami belekerül oda akkor semmivé lesz.

2008. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fekete lyuk nem egy "cső", hanem egy pont az űrben! Az elmélet szerint megkerülhető, és a másik oldalról is ugyanúgy néz ki! tudósok szerint összeomlott csillagok maradéka, ahol az anyag olyan mértékben egy pontba sűrűsödött, hogy a gravitáció akkorára nőtt miatta, hogy mindent magába vonz! Még a fényt is eltéríti, ezért van csak feketeség a helyén! Ha valami belekerül a vonzásába, az nem eltűnik, hanem besűrűsödik egy pontba!
2008. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fekete lyuk pontszerű, így ha arra gondolsz, hogy mi van abban a pontban, ahol összeroskadt az anyag a válasz elég bonyolult. Ez a pont ugyanis nem érhető el, mivel ha elkezdenél belezuhanni, az idő egyre lassabban telne, ahogy közelednél a felszínéhez, minél közelebb kerülsz, annál lassabban telik az idő számodra (Már ha feltesszük, hogy túléled az árapályhatást, ami előbb-utóbb biztosan cafatokra szaggat.), így valószínűleg a világegyetem végéig zuhanhatsz, akkor sem éred el a fekete lyukat, tehát alapvetően az ottani valóság nem ismerhető meg.
2008. júl. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
A fekete lyukaknak akkora a gravitációs erőhatásuk, hogy képesek olyannyira elgörbíteni a teret, hogy közvetlenül a feketelyukak közelében megáll az idő. Ha valami bele esik egy feketelyukba, akkor az onnan már soha nem fog kijönni. Még a fény sem képes szabadulni a feketelyukak belsejéből. (Más az eset forgó feketelyuk esetében, ez viszont már más kérdés.) A kérdésedre a válasz: a feketelyukak végén az összes oda bekerült anyag szétrobban és megszűnik létezni.
2008. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíteném, hogy olyan nagy a gravitáció egy ponton, (tegyük fel hogy túléled addig) hogy kettészakítja az embert.
2009. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A fekete lyuk nem egy olyan dolog, ami eljuttat a világűr egy másik pontjába (ez a feltételezett féreg lyuk), hanem egy lyuk a téridőn, ami minden közelébe kerülő anyagot beszippant, és így elpusztít! A fekete lyuk belsejében szószerint semmi nem létezik, még idő és tér sem! De feltételezett egy bizonyos lyuk, ami a fekete lyuk ellentéte, azaz fehér lyuk! A fehér lyuk a feketével ellentétben semmit nev szippant be, hanem kizárólag kibocsájt! Az a feltételezés van, hogy amit a fekete lyuk beszippant, azt a fehér lyuk bocsájtja ki! De a fehér lyuk csak feltételezés!
2009. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

a feketelyuk végén a végtelen idö kezdetének élmulásának a vége

Halihó!Itt van nekünk megint az elménket meghaladó kérdés.De már a kérdés is felvet egy másik kérdést :Van-e egyáltalán vége?

Érdekes ez a fekete lyuk! Hova lesz az a sok anyag aminek EGY RÉSZE belezuhan.Mert nem mindent nyel el.Vannak részevskék akik az anyag tömegéjért felelösek mások a gravitációért

a téridö az nem lapos hanem minden irányban kiterjed(És szerintem önmagába fordul vissza) A fekete lyuk valójában nem is egy lyuk hanem egy gömb.ami minden irányból vonza az anyagot és minden irányból csavarja a téridöt.Nem egy sik lefojóhoz képzelem hanem inkább mint egy vasreszelékekkel teli légkörben feldobott mágnes GOLYO hoz.Szerintem a fekete lyukak is mozognak.Vajon a fekete lyukakban az anyag gyorsabban áramlik mint a fény?Ha igen akkor valamilyen energiának hajtania vonzania kell ami nagyobb mint végtelen.??És hamarabb érne oda mint hogy elérné a feketelyukat.paradox

szeritem egy olyan kisebb nagyobb gömb lehet a fekelyuk(ami gömb)ami a téridöt saját magába gyürve egy kicsinyke végtelent hozott létre ami a bezuhanó anyagok számára sosem lesz elérhetö a vége.Talán szebben is megfogalmazhattam volna de reméllem érthetö.Mi ugy látjuk hogy megy az anyag befelé(csak a pozitiv részecskék. A negativak sugárzást okoznak) ami befér ami nem az kilöködik . de az anyagnak az idö megáll. hisz fénysebesség van vagy mi.

Lehet hogy az én fantáziám rossz .én igy képzelem el

De ha nem akkor

2009. nov. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!