Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik, ha két azonos...

Mi történik, ha két azonos méretű feketelyuk találkozik?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég érdekes dolog.

Egy ideig keringenek egymás körül, majd egyesülnek.

Ha elég nagyok (pl. mint a Tejútrendszer közepén levő) - akkor olyan erős gravitációs hullámokat keltenek közben, ami még talán innen, tőlünk is mérhető.

Csillagászt megkérdezhetsz: egyesülő galaxisoknál szokott ilyen lenni. Talán tud mutatni ilyet.

2008. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%

Meleg van! Izzad az agyad!

Igyál valamit!


:)

2008. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van az elsőnek, tényleg egybe fornak. Sok milliárd év múlva, amikor a Tejútrendszer össze ütközik az Andromédával, ugyan ez fog történni, és akkor a közös fekete lyuk még nagyobb lesz!
2009. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig van amelyiknek erősebb a mágneses tere,szerintem,ha teljesen egyformák,még talán,ha ellenkező irányba forog a mágneses mezeje szerintem lelassíthatják egymást olyan ez,mintha 2 követ eldobsz egymással szemben,ha nem törnek el,akkor ellökik egymást a sebességétől függ,milyen gyorsan ütköznek szerintem :S habár az űrben máshogy mozognak a tárgyak,de ugyan úgy ellökhetik egymást vagy egymásba is forrhatnak.
2011. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!