Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés
Skarpeamisu92 nevű felhasználó kérdése:

2014-től kötelező a legalább egy emelt szintű érettségi az egyetemi felvételihez?

Lakótársaim miatt kérdezem. Fizikus-informatikus Pécsett. 3,5 év után sajnos kicsapták. Újrajelentkezett, de csak középszintű informatikus érettségije van, fizikából semmilyen nincs neki. Ilyen feltétekkel vajon felveszik újra?

Vele lakunk a bátyám 4 éve én csak 2. Nem szeretnénk, ha augusztusban rohamtempóban új albérlőtársat kéne keresnünk. A koleszról lekésünk, mer azt most kéne leadni, de így még nem tehetjük meg. A főbérlőnk amúgy is egy ritka jó fej lélek.

Keress kérdéseket hasonló témákban: egyetem, felvételi, ingyen, fizetős, érettségi, fizika, informatika, emelt szint, középszint

2014. jún. 2. 19:57  Privát üzenet  

A válasz
Szia! Igen, már kötelező az emelt szintű érettségi, de nem minden szakon. Szerintem erre a szakra pont kell, de nézz utána a felvi.hu-n.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2014. jún. 2. 20:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kötelező 50 óra közösségi szolgálat az érettségihez. Kérdezném én, előírja bármiféle törvény, hogy csináljak azokról a helyekről naplót ahol jártam, valamint forgassak videót róla?
Felvételinél ha az iskola kötelezően megjelöl 2 felvételi tantárgyat, de mindkettő természettudományi, akkor a pontszámításba csak az egyik eredménye számít bele?
Én majd kémiábol szeretnék érettségizni de jövőre 10. ben választunk fakultácios tárgyat abban benne lesz még az 1 kötelező természettudományos tárgy vagy már nem?
A szépségiparban milyen foglakozások léteznek, illetve, melyik/milyen főiskolára, egyetemre, szakra/képzésre érdemes jelentkezni? Kötelező-e a emelt szintű érettségi valamilyen...
érettségit mikor lehet leghamarabb? akár előre hozva? Mik az alapkövetelmények és a kötelező érettségi tantárgyak?
Szeretnék felvételizni. Az érettségi követelmények: biológia v. magyar v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv. Akkor biológiából kötelező érettségiznem ha ide szeretnék felvételizni?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!