Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi egy ember sebessége kb?

Mennyi egy ember sebessége kb?

Figyelt kérdés
Van egy terület, ki szeretném számolni, hogy kb mennyi idő alatt teheti meg az utat egy ember. Azt olvastam, hogy kb 1m/s a sebessége. De ahogy kiszámoltam, ez az érték irreálisan kicsi a terület nagyságához képest, de a számok nem gyakran hazudnak. Lehet, hogy elszámoltam?

2014. jún. 18. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem több a sebessége; én úgy tudom, hogy egy gyalogos (normál tempónál) 5km/h-s sebességgel halad.


De írd le a feladatot, és megnézzük.

2014. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha. Rájöttem, hogy elszámoltam, mert km-ben kellett volna számoljak, de én m-ben számoltam :-D


Am ez egy képzeletbeli terület, nagyobb, mint a föld felszíne (600 005 025 km2), és azt számoltam, hogy széltében mennyi idő ezt megtenni (ha 1 m/s a sebesség és ha tökéletes kockaként képzeljük el a területet (úgy az oldala pont 24495 km lenne)). Ha 8 órát gyalogol az illető, akkor 3600*8=28800. De erre én azt hittem, hogy km=>túlhaladná a FÖLD MÉRETÉT! :D Aztán rájöttem, hogy méter.

2014. jún. 18. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1 m/s az 3,6 km/óra. Jó az!
2014. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. jún. 18. 15:53
 5/7 Silber ***** válasza:
Én gyalog kb. 6 km/h-s sebességet tudok tartani (kerékpár kilométerórával mérve).
2014. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És ha egy medve kergeti? Azt is számold ki.
2014. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos sétáló tempó az nagyjából 0,5 m/s sebesség. A normál gyaloglás tempója 1 m/s, ha sietsz, akkor másfél-két 2 m/s. Kocogni 2-3 m/s, szaladni 3-4 m/s, futni 4-6 m/s (kb. 15-20 km/h) sebességet jelent. Ennél gyorsabb haladás már jobbára sprintelésnek minősül, és hosszú távon átlagember számára kivitelezhetetlen (kilométernyi vagy hosszabb táv). Persze ez egyénfüggő is, lábhossz, erőnlét, stb. függvényében.


A 100m-es rövidtáv sebességcsúcstartója kb. 35 km/h sebességre volt képes, ami ~10 m/s sebességnek felel meg.

2014. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!