Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rózsaszín felhők éjszaka?

Rózsaszín felhők éjszaka?

Figyelt kérdés
Tegnap és tegnap előtt narancsos, rózsaszínes világos felhőket volt szerencsém követni kb. sötétedés után 22 órától éjfélig. Bár olvastam az un. világító felhőkről, amik szintén így nyáridőben figyelhetők meg, nem tudom, hogy ez is az az optikai jelenség, vagy valami más? A világító felhők inkább a horizonthoz közel figyelhetőek meg és többnyire kékes fényük van, "rajzolatosak". Amiket én láttam szintén világítottak, de inkább felhő gomolyagok voltak és közvetlenül a fejem fölött. Úgy tűnt, mintha alulról világítaná meg őket vörös fény, mert egy bizonyos szférában voltak színesek. A nap nem lehet, hisz jóval odébb nyugatra rég eltűnt a horizonton.
2014. jún. 25. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

„Boldog órák szép emlékeképen

Rózsafelhők usztak át az égen.” – Petőfi (De tényleg.)

2014. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
A lentről jövő városi fények visszatükröződését láttad. A többszörös visszaverődés és szóródás miatt vörösek, a kisebb hullámhosszok nagyrészt elnyelődnek a légkörben.
2014. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2014. jún. 25. 12:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben köszi az újabb választ is. A verstől elérzékenyültem, rég olvastam. Nem lehet a város fénye, több éve itt lakom, még sosem láttam ezt a jelenséget. Bár logikus a felvetés, nem az, hidd el. Ahhoz messze van, a felhők a fejem fölött vannak, mintha innen az utcából világítaná valami alulról. Persze tudom ,hogy nem így van, nem is akarok többet bele látni, mint ami, de ha a város fényei lennének, már korábban is láttam volna. Látom messziről a város felől, hogy világosabb az ég, az valóban a város fénye.
2014. jún. 25. 13:02
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Márpedig valami ilyesmi lesz. Csak esetleg messzebbről, olyan szögből, amihez csak ritkán jönnek össze a körülmények. Esetleg a felhőréteg magassága is fontos tényező lehet.

Bizonyos, nagyon ritka esetekben előfordulhat, hogy a napfény állati messziről eljön két, légréteg közti harmadik, erősen eltérő hőmérsékletű rétegben, mint egy optikai szálban. Olyan, mint a délibáb.

ez is lehetett, de ha ismétlődik, akkor nem valószínű, mert mint írtam ,ez állati ritka.

2014. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. igen, ez is előfordulhat, gondoltam erre is, de valóban elég furcsa, hogy egymás után két éjszaka is megismétlődött. Persze nem látok bele többet a dologba, mint ami, biztos vagyok benne, hogy egyszerű légköroptikai jelenségről van szó.
2014. jún. 25. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!