Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz-e az a sejtés, hogy <a,...

Igaz-e az a sejtés, hogy <a, b, c> oldalú háromszög létezésének szükséges és elégséges feltétele, hogy a 2·gyök (a^2·b^2 + a^2·c^2 + b^2·c^2) - a^2 - b^2 - c^2 kifejezés nemnegatív legyen?

Figyelt kérdés
Ha nevezetes tétel, akkor kiről és mikor nevezték el?

2014. jún. 25. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a háromszög-egyenlőtlenségre hajaz a történet. Nem számoltam végig, de egy kis egyenletrendezéssel talán ki is jön.
2014. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a Héron-képlet valamelyik formájából jön ki.

Az egyik 1/4 * ... formájúval próbálkoznék.

[link]

[link]

2014. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem megoldás, csak egy megjegyzés.


"...<a, b, c> oldalú háromszög létezésének szükséges és elégséges feltétele.."

Tetszik ez a feltupírozott feltétel! :-)

Úgy tudom, hivatalosan a háromszög-egyenlőtlenséget oktatják.

Holott a szükséges és elégséges feltétel annyi, hogy a háromszög bármely oldala kisebb a félkerületnél.

2014. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt a megértés miatt tanítják; abból látszik, hogy nem lehet megszerkeszteni a háromszöget, mert "nem érnek össze az oldalak".
2014. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a 2(ab+bc+ac)>a^2+b^2+c^2 élesítéséről van szó és a koszinusz-tételből négyzetre emeléssel egyszerűen kijön. Sz. Gy.
2014. jún. 27. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!