Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen tudományos magyarázatot...

Milyen tudományos magyarázatot találtak a spontán emberi öngyulladásra?

Figyelt kérdés

Hallottam TV-ben sokszor és az M1-estől kezdve a spektrumig, hogy tudományosan megfejtették ezt a rejtélyt. Konkrétam amikor, Rejtélyes, és ijesztő jelenség, amikor hirtelen kigyullad egy ember, pedig nincs tűz a közelében.A rejtélyesen hamuvá égett tetem maradványaiból, csak testrészek maradnak teljesen épen pl csak a gerince és a bal lába maradt épségben és eközben semmilyen más éghető (pl fa) tárgy nem szenved csekályke égésnyomot sem.


Íme néhány példa : A rejtélyesen hamuvá égett, Mary Reesert maradványaiból, csak a gerince és a bal lába maradt épségben vagy [link]


Tudományos cikk : [link]


Most elsőre mintha ez lett volna amit hallottam : A spontán öngyulladás első eseteit a XVI. században jegyezték fel, az utolsó ilyen eset Írországban, 2010-ben történt. Nemrég Brian J. Ford biológus olyan elméletet fogalmazott meg, amely magyarázatot adhat az egyedülálló és ijesztő jelenségre.


Ford véleménye szerint, az „öngyulladás” legvalószínűbb oka az aceton lehet, amely bizonyos feltételek mellett felhalmozódik az emberi szervezetben. Ketózis (az aceton felhalmozódás) alkoholizmus, irracionális táplálkozás, és cukorbetegség esetén jelentkezhet.

Teljes szöveg: [link] [link]


Nekem pl nem volt sosem cukorbetegségem és alkoholt sem iszok, de nagyon irracionálisnak mondható a táplálkozásom, mert sokszor áttérek különböző étkezési szokásokra, gyakran közvetlenül havonként újat kipróbálva pl a reformkonyhától kezdve a különböző országok, tájak gasztronómiai étkeire koncetrálva és ilyenkor az ételekből némi alkohol is létrejöhet a szervezetben és igen cukros számos étel. Lehet én is veszélyzetetve vagyok az öngyulladásra ?



2014. júl. 1. 17:31
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Ez volt a Mary Resert féle eset csak lemaradt a link sorry [link]
2014. júl. 1. 17:33
 2/37 anonim ***** válasza:
43%

Ilyenkor mindig ez jut eszembe:

[link]

2014. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Egyéni szociális problémáddal ne trollkodd szét a kérdést kisgyerek
2014. júl. 1. 19:30
 4/37 anonim ***** válasza:
76%
Semmilyet. Nem létező jelenségekre a tudomány nem keres magyarázatokat.
2014. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Walter_Dornberger ***** válasza:
91%

A kérdésben található folyamat jelzőjéből kiindulva világítanám meg a lényeget:

A spontán folyamatok iránya olyan, hogy az entrópia növekszik (TD II.)

Egy másik megfogalmazás (a Gibbs féle szabadenergia definíciót (G = H- Ts) használva) a spontán folyamatokban a szabadenergia mennyisége csökken.

Tekintettel a kezdeti és a folyamat végi állapotra (kezdetben mintegy 75 m/m % víztartalmú emberi test!!!) valamint az égéstermékek (vízmentes hamu) nem tudok olyan spontán folyamatot elképzelni, amiben ez végbemehet. A tudomány része a korábbi axiomák és tételek egymásra épülő rendszerén keresztüli magyarázása a dolgoknak. Én ezt a jelenséget nem tartom az axiomarendszerből kimutatónak (mint például a klasszikus fizika keretén belül nem magyarázható fotoelektromos vagy sugárzási jelenségeket, amik elvezettek az akkori fizika újraírásához) hanem pontosan a rendszerbe illőnek tartom, vagyis semmiféle tudományos megalapozottságot nem látok a jelenségben.

Ez nem azt jelenti hogy nem történt meg, hanem azt hogy a dokumentált esethez tartozó "spontán égési folyamat" magyarázat nem állja meg a helyét.

2014. júl. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Wadmalac ***** válasza:
74%

Hát olyan jelenségről kijelenteni, hogy nem létezik, mikor tényszerűen jelen van, csak azért, mert hipotézis szinten ellent mondani LÁTSZIK a fizikának, egészségtelen ignorancia.

Szerintem egyszerűen csak rossz helyen, rossz okokban keressük a megoldást.


Mi van, ha ez a spontán égés állatira nem spontán és energiaforrása nem is maga az égés, nem is a test "szárazanyag" energiatartalma?

Mi van, ha csak annyiból spontán, hogy néha, rettenetesen ritkán, pont ott jelenik meg egy gömbvillám, ahol pechjére éppen van valaki?

2014. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Walter_Dornberger ***** válasza:
79%
Akkor az már nem "spontán" hanem krema.
2014. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
16%
A gömbvillám is ugyanolyan nem létező jelenség, mint a spontán égés.
2014. júl. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Wadmalac ***** válasza:
88%

"A gömbvillám is ugyanolyan nem létező jelenség, mint a spontán égés."

Ezt hívják szkeptikus ignoranciának.

"Az égből pedig nem esnek kövek."

2014. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
7%

A gömbVILLÁM tényleg nem létező jelenség. Azért a nagybetű, hogy hansúlyozzam, mint elektromos jelenség nem létezik. Ezt minden, a villanytanban jártas (tehát nem én!) személy tudja állítólag. Mert hogy ellentmond ennek a tudománynak.

egy ignoráns szkeptikus

2014. júl. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!