Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg azt hiszi az emberek...

Tényleg azt hiszi az emberek legnagyobb része, hogy az idegen élőlények, földönkívüliek nem léteznek? Tényleg meg vannak arról győződve, hogy ők a világegyetem legfejlettebb élőlényei közzé tartoznak? Ráadásul, nem is tartják magukat a legbutábbnak!

Figyelt kérdés

2014. júl. 25. 23:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Hinni bármiben lehet, de amíg nincs kézzel fogható tény idegen életformáról addig teljesen jogosan állítja ezt magáról az emberiség.
2014. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Legalább annyi tudós állítja, még azt is, hogy van, mint azt, hogy ősrobbanás volt, meg fekete-lyukak vannak, de az utóbbiakról tényleg nincs semmilyen kézzelfogható! Az utóbbiakat senki nem fikciónak, hanem tudománynak tartja!
2014. júl. 26. 00:24
 3/17 A kérdező kommentje:
Olyanok vannak, mint az ősgyíkmadárról, meg a dinoszauruszokról! Melyen számítana annak az idegenekről?
2014. júl. 26. 00:26
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a fekete lyukak gravitációs hatása megfigyelhető. A földönkívüli élet kapcsán meg azt gondolom, hogy létezik valamilyen formában valahol az univerzumban. Ha az UFO-król és a szürkékről kérdezel, akkor meg csatlakozom Arthur C. Clark-hoz: "They tell us absolutely nothing about intelligence elsewhere in the universe, but they do prove how rare it is on Earth."
2014. júl. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1) A fekete lyukakról rengeteg bizonyítékunk van. Kb mint a Nap létezéséről. Az ősrobbanásról kicsit kevesebb, de még mindig viszonylag sok.

2) Elég kevés ember hiszi azt, hogy az Univerzumban sehol nem alakulhatott ki máshol élet. És ők általában valamilyen vallási alapon. Mikor valaki azt mondja, hogy nem hisz a földönkívüliekben, akkor a földet meglátogató humanoid, ördögi terveket szövő szíriusziakra meg reptoidokra meg plejádokra meg gyíklényekre gondol, nem úgy általánosságban a földön kívüli életre valami százezer fényévre levő bolygón.

3) Amíg az ember nem hisz abban, hogy valaha földönkívüliek látogatták meg a Földet, addig a feltételezés, hogy léteznek, akármilyen valószínű is, teljességgel irreleváns. Szóval van egy bizonyítatlan és irreleváns feltételezésünk. Akkor miért vagy annyira felháborodva azon, hogy egyesek nem hiszik el?

2014. júl. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Csak hitet terjesztesz, vagy kérdésedis van?
2014. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ozmium42 ***** válasza:

"Tényleg azt hiszi az emberek legnagyobb része, hogy az idegen élőlények, földönkívüliek nem léteznek?"


Muszáj mindenképpen állást foglalni egy olyan kérdésben, amiről semmi bizonyíték nincsen sem pro, se kontra? (Persze tudományos bizonyítékra gondolok, nem sci-fire, meg krumplival felvett videofelvételekre.) Én nem hiszem, csak nem tudom, és azt állítom, hogy az élet kialakulása elég valószínűtlen (pontosan nem is tudjuk még, hogy egyáltalán mi kell hozzá), úgyhogy statisztikailag előfordulhat, hogy még az Univerzum csilliárd lakható bolygója közül is csak nálunk alakult ki élet. Ezen kívül meg merem kockáztatni, hogy élet csak szén alapú lehet, pusztán kémiai és biokémiai megfontolásból. Mindezzel nem állítom, hogy akkor nem is léteznek, de már pont eleget mondtam ahhoz, hogy a magadfajtáknak fel menjen tőle a vérnyomása.


"Tényleg meg vannak arról győződve, hogy ők a világegyetem legfejlettebb élőlényei közzé tartoznak?"


Senki nincs meggyőződve semmiről, ők erről pont úgy nem, mint ahogy te sem az ellenkezőjéről. Abszolút képzeletbeli dolgokról megy a vita.


"Ráadásul, nem is tartják magukat a legbutábbnak!"


Szerinted kellene?

2014. júl. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 fGhw39-84th ***** válasza:
100%
SEMMIFÉLE bizonyíték nincs földön kívüli intelligens élet létezésére. Annak ellenére sincs, hogy statisztikai megfontolásból valószínűsíthető. A létezésükbe vetett hit semmivel sem informáltabb vélemény, mint a nemlétezésükbe vetett hit.
2014. júl. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem lenne szabad ilyen kilyelentéseket tennie egy INTELLIGENS fajnak. Azt sugalják ezzel, hogy már mindent tudnak. Az ilyen kilyelentések elé oda kellene tenni, hogy „A tudomány mai állása szerint”.
2014. júl. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nincs semmi gond, csupán rákérdeztem. Úgy gondolom, ha egy raj repkedne felettetek négy-öt méterre, akkor sem lenne kézzelfogható, mert nem tudnátok megfogni!
2014. júl. 26. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!