Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van összefüggés az anyagok...

Van összefüggés az anyagok hőszigetelő képessége és hőkapacitása között?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 06:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ok okozati kapcsolat nincs közöttük azonban empírikus kapcsolatot fel lehet fedezni köztük erős korlátokkal.

Ezzel azt akarom mondani hogy nagyobb hőkapacitás adhat lehetőséget a jobb hővezetésre de ez nem feltétlen valósúl meg mert az attól is függ hogy milyen erős a kölcsönhatás a részecskék között.

De erre nem vennék mérget.

Érdekes kérdés jó (volt) rajta gondolkozni.

2014. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel a két jelenség okai teljesen más anyagi tulajdonságokon alapulnak, mert nemhogy közelítőleges általános arányosság nincs a kettő közt, de még színfémek esetén is drasztikusan eltérnek a két jellemző értékeinek arányai két különböző anyagnál, méghozzá gyakran nem is ugyanabban az irányban.

Nem fémes és főleg nem elemi anyagoknál meg aztán végképp nagyságrendi eltérések vannak.

Elemeknél esetleg érdemes rákukkantani, hogy a két jellemző arányaiban nincs-e némi szabályosság az adott anyagok periódusos rendszerben elfoglalt helyétől függően, ezt én időszűke miatt most nem tettem meg.

2014. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ökölszabály szerint fordított arányosság áll fenn.

Példa a levegő és a víz.

A kivételek erősítik a szabályt.

2014. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!