Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lényegében A Nyugalmi Állapot...

Lényegében A Nyugalmi Állapot Is Egy Egyenesvonalú Egyenletes Mozgás?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Az egyenes vonalú egyenletes mozgás sebességvektorral jellemezhető, amelynek iránya és nagysága van. A nyugalmi állapotra mondhatod, hogy nulla a sebessége, de írányt nem lehet rendelni hozzá.


És Amúgy Miért Kezdesz Minden Szót Nagybetűvel? ElÉg HiTvÁnY dOlOg!

2014. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a választ.

Egyébként azért kezdtem minden szót nagybetűvel, mert le akartam tesztelni, hányadik válaszoló fog belekötni.

Úgyhogy most két kérdésre is választ kaptam :D

2014. aug. 7. 17:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért az elsővel én erősen vitatkoznék.


A nulla sebességhez a nullvektor rendelhető, amiről én világ életemben azt tanultam, hogy az iránya tetszőleges, és nem azt, hogy nincs neki. Szóval igenis lehet hozzá irányt rendelni (sőt, akármilyen irányt is).


Inkább ott bukik meg a dolog, hogy a nyugalmi állapotot mozgásnak tekintjük-e. Mindenesetre felfogható az egyenes vonalú egyenletes mozgás elfajuló eseteként, v = 0 helyettesítéssel az egyenes vonalú egyenletes mozgásra vonatkozó összes képlet érvényes rá. (Szóval részemről a nyugalmi állapotot is szeretem egyenes vonalú egyenletes mozgásnak tekinteni, nem szeretek róla külön megemlékezni.)

2014. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nullvektor jogos, már elfelejtettem, hogy tetszőleges az iránya. Azt hittem, hogy bizonyos irányhoz tartozhat nullvektor.
2014. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inerciarendszerben az is egyenesvonalú egyenletes mozgás, aminek irányvektora a nullvektor.
2014. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy az, főleg dinamikailag.

Kinematikai szempontból nem az de figyelembe kell venni hogy az a vonatkoztatási rendszer kiválasztásától függ.

De szerintem ennek nem szabad attól függnie hogy én éppen mit választok ki.

Szóval az.

2014. aug. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
A nyugalmi állapotot az egyenes vonalú egyenletes mozgástól csakis az különbözteti meg, hogy mihez képest nézed. És a mihez képest nélkül nem tudsz sem nyugalomról, sem egyenes vonalú egyenletes mozgásról beszélni.
2014. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!