Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha képesek lennén megállítani...

Ha képesek lennén megállítani a Földet, beleesne a Napban?

Figyelt kérdés
2014. aug. 8. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Még jó, hogy nem vagyunk rá képesek :)

2014. aug. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem kell megállítani, elég az is, ha kellő mértékben lefékezed, persze a megállítással a leggyorsabban érnénk bele a Napba. Hajtóművel biztos nem tudnák ezt megoldani, a Földnek hatalmas a tömege és a Nap körüli sebessége, hatalmas hajtómű, töménytelen mennyiségű üzemanyag kellene. Továbbá a hajtóműnek a légkörön kívül kell elhelyezkednie a manőverhez. Ezen felül a hajtóműnek folyamatosan biztosítani kellene az úgynevezett retrograde helyzetet a Föld pályájához. Ez meglehetősen nehéz lenne, mivel forog a Föld. A napszél vitorlában látnék lehetőséget, ez egyre jobban lassítana, a közeledéssel, persze ehhez hatalmas összfelület vagy rengeteg idő kell. Itt is fennáll a rögzítés problémája, bár ha a kínaiak összehozzák az űrliftet, akkor jóval közelebb leszünk ehhez, már ha ez lenne a cél...


Tudom, ez nem a kérdésedhez tartozik, érdekességnek írtam...

2014. aug. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A lendület tartja fent a földet, ami igazából folyamatosan bele akar zuhanni a napba. Ez ilyen parittya effektus. szélsebesen zuhanna a nap felé, de a sebessége és a lendülete eltéríti, és parittyaszerűen megkerüli a napot. Nagyon parasztosan magyaráztam el, és biztos vagyok benne hogy kritizálni fogják, de lényegében ez van. a folyamatos vonzás és lendület miatt maradunk pályán, a sebességünk biztosítja hogy azon a pályán haladjunk amin épp vagyunk. Ha lassulna a föld, először a pálya torzulna ovális formájúra, mígnem a pálya beleesne a napba, nem lenne lendület ami képes lenne parittyaszerűen kikerülni a napot. Még szerencse hogy ez nagyjából nem lehetséges.
2014. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én úgy számolom, hogy a Föld lassul minimálisan, szóval egyszer be fog következni, nem?
2014. aug. 9. 11:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyszer bekövetkezhet... De itt hatalmas nagyságrendekről beszélünk. Valószínűbb, hogy a Nap előbb pusztul el, minthogy mi "magunktól" beleessünk.
2014. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van ugye a parittya effektus amit leírtam. Ha lelassulna a föld, ebből adódóan ugyanúgy vissza is nyerné a sebességét. A Föld stabil pályán mozog. Nem érdemes miatta aggódni :D Sosem fog egyetlen bolygó sem a naprendszerünkből belezuhanni a napunkba. nem lehet csak így kibillenni a pályáról. Ehhez olyan lökés vagy lassítás kéne, ami még magát a bolygót is károsítaná. Sebesen haladó objektumot erőteljesen megtolsz haladási irányával szembe. Még a formája is eltorzulhatna. Amíg nincs súrlódás bármilyen más objektummal, addig a föld nem fog lassulni. A világűrben nincs olyan ellenhatás ami "lefékezné" a bolygónkat. Elviekben nem lassul.
2014. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kicsit azért gondold át utolsó.


Igen, ma már rendezett a Naprendszer. Illetve elhanyagolható a bolygók egymásra gyakorolt hatása. Nézd meg mondjuk a Mars és a Föld pályáját. A Földé közelebb áll a tökéletes köralakhoz, mint a marsi pálya. Mivel nem ugyanaron a ponton vannak egymáshoz legközelebb, ezért van mikor nagyobb, van mikor kisebb az egymásra gyakorolt hatásuk. Minden bolygó hat a többire és fordítva is. Ott a Holdunk. Egyik hatása az árapály jelenség. Bár ez rossz példa, ugyanis a Hold évente kb 3 centivel távolodik a tőlünk. De mint mondtam, ez elhanyagolható. Pár 100ezer év, mire komoly lenne ez a változás.

2014. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért a naphoz képest egy marsi gravitációs hatás elhanyagolható. Nem hogy elhanyagolható, szinte fel sem tűnik. A napnak azért hihetetlenül erős a gravitációs mezeje, és kibillenni erről a pályáról soha nem is fog. Maximum picit szűkül vagy bővül a pályánk. Magától nem zuhan bele. Csak úgy soha az életben nem zuhanunk a napba szimplán véletlenül.
2014. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:

Nem!

A képesség megléte csak feltétele annak hogy meg is tegyük!

2014. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez igaz, tényleg nem fogunk csak úgy a Napba esni. Mint montad és én is, ez a hatás elhanyagolható, de azért év százezrek alatt számottevő lehet, persze attól még nem zuhannánk a Napba, csak a klíma változna.
2014. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!