Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetem, fantasztikus.2...

A világegyetem, fantasztikus.27 Évesen kellett rádöbbennem, egy film láttán, melynek címe az univerzum peremére. Tudnátok, még nekem ajánlani, a világegyetemmel kapcsolatos dokumentum filmeket?

Figyelt kérdés
Illetve valami szakirodalmat, amelyből átfogóbb képet kaphatnék az egészről? Egész eddigi életemben , olyan kis dolgokon bosszankodtam, mint pl ,hogy nem jöttem ki valamelyik munkatársammal. De miután rádöbbentem, hogy mennyire hatalmas az Univerzum, valahogy nem vagyok már képes komolyan venni az ilyen apró problémákat. Ez fantasztikus dolog, érzés!

2014. aug. 23. 20:03
 1/7 I.B.T. ***** válasza:
Világegyetem című sorozat illetve minden amihez Michio Kakunak köze van
2014. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. aug. 23. 20:26
 3/7 Plewis93 válasza:
100%

Morgan Freeman: A féreglyukon át

Nagyon érdekes sorozat, és el is magyarázza remekül a dolgokat benne még a legnagyobb laikusoknak is. Szakirodalommal ha nem a szakmád erősebben nem éri meg foglalkozni mert a belseje a dolognak csak fizika de nagyon sok remek csillagász atlasz van ami mondjuk a naprendszerünkkel foglalkozik, engem is ott fogott meg a téma.

2014. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dellfil ***** válasza:

Remélem, ez sem untat majd. :)


https://www.youtube.com/watch?v=F4jHy7zdk0E


dellfil

2014. aug. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kozmosz


[link]

2014. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szakirodalom: Marik Miklós, Csillagászat.

Nem ígérem, hogy érteni fogod, de ebben azt is megtalálod, amit nem akarsz. Van benne szferikus csillagászat, asztrofizika, extra-galaktikus csillagászat, illetve égi mechanika is. Megértéshez minimum analízis ismerete szükséges, talán lineáris algebra sem árt, de ezt nem tudom, mivel még csak nem rég szereztem be jómagam is. Azt meg nem vállalom, hogy átlapozzam gyorsan, mert meghúztam a vállam és csak most csillapodott a fájdalom hajnali 4 óta, meg se merek mozdulni. :D A lényeg, hogy jó kis könyv, ebből megtudod tanulni a teljes alapját a csillagászatnak, csak kell hozzá matek. Ha meg valami képes ismeretterjesztő izére gondoltál, akkor az nem szakirodalom. Mindenképpen biztatlak, hogy vágj tanulásba, ha tényleg ennyire megtetszett, ha valami nem megy, akkor itt vagyunk, segítünk.

2014. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
kozmosz történetek a világegyetemről..ritka jó és érdekes dokumentumfilm ami elrepít mindehova a tér és az uidőben rengeteg kérdésre választ ad..és leköti a figyelmet :)
2014. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!