Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fény, idő. Szerintetek hogy...

Galopp001 kérdése:

Fény, idő. Szerintetek hogy működik?

Figyelt kérdés
Nincs halott csillag. Hiába csak a fényét látjuk, az a csillag nagyon is él, ha mi mondjuk ki ezt az állítást innen, és a jelenben. Ez olyan, mintha minden emberben potenciális halottat látnánk, mikor is csak az idő-tényezőt vesszük figyelembe, ami ugye a fénysebesség állandóságát szem előtt tartva, már az "eleve minden megtörtént a jövőben"-kijelentés fele mutatnánk. Isten itt van elrejtve, és mégis szemelőtt van. Ez a legnagyobb paradoxon. Tehát minden és mindenki halott valahol az időben annak függvényében, hogy a fény milyen megfigyelőhöz érkezik, és mikor. :o Vélemény?

2014. aug. 26. 23:25
1 2
 1/15 The answer ***** válasza:
100%

Ha egy csillagra nézünk, vagy beszélünk róla, akkor a múltra tekintünk vagy egy olyan dologról / eseményről beszélünk ugyebár, ami valamikor volt, megtörtént, de a tér azon szegletében, ahol pillanatnyilag vagyunk, mint megfigyelők jelenként érzékeljük. Idáig úgy tűnik egyetértünk, de a következő kijelentés már igencsak sok problémát vet fel:

"Ez olyan, mintha minden emberben potenciális halottat látnánk, mikor is csak az idő-tényezőt vesszük figyelembe, ami ugye a fénysebesség állandóságát szem előtt tartva, már az "eleve minden megtörtént a jövőben"-kijelentés fele mutatnánk."


A monat első felére reagálva: egy szemben álló emberről (egzat példaként legyen 2,00 m-re álló beszélgetőtárs) a fény számold ki hány másodperc alatt ér hozzád. Sokkal gyorsabban, mint az emberi gondolkodás, felfogás, ennél fogva nincs értelme emberi lények esetén idő tényezőről beszélni.

A mondat második részét nem tudom értelmezni:

"...fénysebesség állandóságát szem előtt tartva, már az "eleve minden megtörtént a jövőben"..."

Minden megtörtént a jövőben? Tessék? Valami megtörténik adott t0 időpontban, azt az eseményt, ha valahol, a tér egy másik pontján érzékelik t1 időpontban, attól t0 < t1. Nem értem őszintén, hogy mit akartál ezzel.

"ehát minden és mindenki halott valahol az időben annak függvényében, hogy a fény milyen megfigyelőhöz érkezik, és mikor"

Te halottnak érzed maga? Vagy szerinted te bármilyen megfigyelő számára halott vagy az univerzum bármely pontján?

2014. aug. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez lesz belőle, ha valaki az EZO-t akarja összegyurmázni a fizikával. Pure shit.
2014. aug. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak egyre reagálok most, mert meló van :) Ha én látok valakit két méterről, már az is egyfajta múlt -ugye. Bár kicsi az időveszteség, de soha nem látok/láthatok meg senkit valós idejű létezésében. Ha én úgy néznélek, hogy fénysebességgel haladok el tőled, de szemmeltartalak, megállítom az időt, de csak a magam számára. Ha jól tudom...:) Ha gyorsabban mennék a fénynél, visszamennék a múltba, ha rajtad tartom a szemem. Hawking szerint visszautazni nem lehet a múltban. Így szerintem viszont lehetséges elméletben. Hogy előre hogy lehet menni, azt már tudjuk. De. A fénysebesség valóban állandó, a benne rejlő információkat pedig az anyag tölti fel rá, mint egy adathordozóra. Ezt elvileg oda-vissza lehetne tekergetni, mint a kazettát. Ha a természet leírható számokkal, akkor mintáknak kell lenniük. Muszáj. Ha van perioditás, leírható lehet a jövő, a múlt, megállíthatjuk a jelent, hogy megfigyeljük. Erre mondtam, hogyha ezt látnánk, senkit sem látnánk élve egy idő után, magu kat sem. Akkor az az akkori jelen lenne. Jobban most nem tudom kifejezni magam, merr a fejemben összeállt valami, de nehéz kifejezni. :/
2014. aug. 27. 00:20
 4/15 anonim ***** válasza:

"Hogy előre hogy lehet menni, azt már tudjuk"


Mondd el kérlek, mert én nem tudom. A kazettádat bárhogyan tekergeted, a jövőt nem fogod látni... vagy jelent látsz, vagy múltat, ha fénynél gyorsabban távolodnál megfigyelés közben. De itt kéne lezárni a témát azzal a tételmondattal, hogy a fénysebességet lehetetlen elérni, nem hogy meghaladni. Úgyhogy az elméletednek sosem lesz gyakorlati haszna.

2014. aug. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Amiket írok, az mind kérdés. :) Ha tudnám a biztos választ, mem kérdeznék.
2014. aug. 27. 00:27
 6/15 A kérdező kommentje:
Minden asztronauta visszamegy az időben, mikor visszatér a földre. Csekély mértékben, de abszolut mérhetően. Tekintélyesebb időhöz viszont nagyobb semesség kell, vagy egy nagy tömeg. De ezeket nálam okosabbak már kimutatták.
2014. aug. 27. 00:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem megy vissza az időben, csak az idődilatáció miatt az ő ideje lassabban telik. A kettő nem ugyanaz. Nem tudom amúgy, mi volt az eredeti kérdés, már fáradt vagyok, jó éjt
2014. aug. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ill. előre, nem vissza. Elírtam. De csak rájövök. :) 13 vagyok, időm van. :)
2014. aug. 27. 00:41
 9/15 anonim ***** válasza:

A fotont és az időt összehasonlítani?


A mai tudásunkal ez nem lehetséges.

Induljunk ki Einstein speciális relativitás elméletéből, miszerint a fotonra ráült ember 2 dimenzióban érzékelné a világot.

Magyarázat:

Einstein szerint minél jobban megközelítjük a fénysebességet, annál rövidebb egy tárgy, a haladási tengely mentén. Ez az ötlet igazából nem tőle származik, csak sikerült egy elméletet tovább vinni. Ez alapján nézve a fénysebességgel haladó test, a mozgási irány tengelyére levetítve 0 kiterjedésű. Nem ahhoz konvergál, hanem ténylegesen nulla, azaz 2 dimenziós. Az elméletet követve és elfogadva azt, hogy a foton egy úgynevezett hullámcsomag, az jön ki, hogy egyetlen rezgés periódusának az ideje nulla (nem ahhoz konvergál, hanem ténylegesen az). Mégsem láttak még fotont egyhelyben állni.

A másik az, hogy bármilyen kis tömegű test fénysebessègre törtènő gyorsításához vègtelen energia kellene. Ennek ellenére a napelempanelba belecsapódó egyetlen foton annyi energiát termel, hogy igazából semennyi. Ha valóban vègtelen energiàja lenne, akkor még a legrosszabb hatásfokú átalakítóval is felfoghatatlan mennyisègű energiát lennénk képesek előállítani. Erre azt mondjàk, hogy a fény hullàm természete a magyarázat.


Konzekvencia:

1. A fény kizárólag hullám, vagy tömeg nélküli részecske egy adott energiával.


2. A fény nem halad "fénysebességgel".


3. Einstein számításai hibásak.


4. Alapvetően rosszirányból nézzük az egészet.


Továbbá a paradoxonokra mai napig nincs magyarázat, pedig a mérések uparadox eredményt adnak.


Adott két lézer egymással ellentétes irányba. Imdkettőt egyszerre bekapcsolva azt tapasztalod, hogy a középen álló megfigyelőhöz képest egymástól 600ezer kilométerre lesz a két kilépő foton 1 mp múlva (minden mérés ezt igazolja).

Einstein azt mondja, hogy egymáshoz relatívan sem mozoghat semmi 300ezer hm/s sebességgel. Ez egy paradoxon. Emiatt "nem lehet" inerciarendszet rendelni a fényhez. Pedig lehet, semmi nem korlátozza, de akkor összedől az egész fizikánk.

A fény fénysebességgel terjed. Ezt most fogadjuk el. Ennél elvileg nem lehet gyorsabb semmi. A fenti kísérlet szerint egyszerre 300k (megfigyelőtől) és 600k m/s a terjedési segesség. Ez hogy? Ugyanazon részecskék két külömböző sebességgel utaznak? Csak akkor lehet ez, ha a fény nem csak térben, hanem időben is mozog.

Szóval a fény hullám nem lehet, ha nem utazik az időben és részecske sem lehet, ha nem utazik az időben. Amennyiben ez igaz, úgy az időutazás is teljes mértékben lehetséges.


Sok dolgot nem értünk még.

Einstein sem bizonyított szok mindent, pusztán elméletet készített, ami nincs bizonyítva. Nem véletlenül hívják relativitás elméletnek és nem ténynek.

Nem azt mondom, higy Einstein hülyeségeket állított, de közelsem adott megoldást, ennek ellenére közelebb vitt minkrpet a megértéshez.

2014. aug. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az idő nem teljesen illúzió mivel hatással van minden történésre, és az idő múlásával változik minden. Ha egy halott csillagnak a fényét látod, attól független az a csillag már anyagi fogalomban elpusztult, csak még mi nem látjuk, mert a fény is idő függvényében mozog.
2014. aug. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!