Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet egyszerű cukorból...

Hogyan lehet egyszerű cukorból etanolt állítani elő otthon?

Figyelt kérdés

2014. szept. 6. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Erjesztőbaktériumok alkalmazásával.
2014. szept. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

Gombák, Sceptic erjesztő gombák.

---

Vigyázat aki ezt megteszi arra rászállhat a NAV!

2014. szept. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de azon késői órán, mikor válaszoltam igen csipás voltam!

Elfelejtettem, hogy a cukros cefrétől az alkoholt el is kell választani. Célszerűen lepárlással.

Elméletileg érdekel a kérdés, vagy tényleg csinálni akarsz?

2014. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszi a kiigazítást! :)
2014. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

"Elfelejtettem, hogy a cukros cefrétől az alkoholt el is kell választani. Célszerűen lepárlással."

Amennyiben lehetőleg tömény formában ki akarom nyerni az alkoholt.

De ha elég a vizes oldat, valamint egyéb összetevőket is benne akarnak hagyni (aromaanyagok, színezők, enzimek, maradék cukor stb.), akkor csak szűrés és/vagy ülepítés.

Lásd sör, bor. :)

2014. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem csak érdekel a kérdés, csinálni akarok, de egyszerűen, és és 80%osnál nem kell több
2014. szept. 13. 12:03
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerezz valami olcsó gyümölcsöt! Gyümölcs-párlat készítése 50 literig legális. Gondolom szeretnéd olcsón megúszni. A mirabolán (fosószilva) szezont már lekésted - majd jövőre.

A cukor-élesztő kettősből borzalmas párlat jön le.

Mikor katona voltam, az egyik öreg katona beleivott egy ilyen üvegbe. Arca fájdalmas, utálkozó grimaszba rándult:

- Fúj, ezt igyák mög a kopaszok!

Ha a gyümölcs-cefrét cukorsziruppal, vagy malátával megtámogatod, ne tudja senki rajtad kívül! Az emberek irigyek, valaki feldobhat. Ismertem egy banyát, aki belebetegedett, ha a szomszédasszony új seprőt vett.Különben is a cukorral nagyon csínján bánj! Ha sokat teszel elrontja a jót is.

Még valami fontos, az erjedés közben szén-dioxid szabadul fel. Nem is kevés. A cefrét egyenletes hőmérsékletű, jól szellőző helyre kell tenni. Semmi esetre se lakásba.

2014. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!