Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi újság lehet tejútrendszerün...

Mi újság lehet tejútrendszerünktől 40 milliárd fényévnyire?

Figyelt kérdés

2014. okt. 7. 17:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg az is kérdés, hogy a Földtől 10 fényévre mivan....
2014. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különös
2014. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Jelenleg az is kérdés, hogy a Földtől 10 fényévre mivan"


Én csak kérdeztem, hogy szerintetek ott most mi a szitu.


Akár még talán az is lehet, hogy van, vagy vannak ott valaki/valakik, akik hatalmas intellektuális teljesítményükkel meg tudnák cáfolni a keresztény vallást. Ki tudja.....

2014. okt. 7. 19:26
 4/24 fGhw39-84th ***** válasza:
Ugyan az, mint itt.
2014. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Támadnak az írek
2014. okt. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Támadnak az írek"


Kérlek, hagyjál már a hülyeségeddel!!

2014. okt. 8. 07:35
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

A keresztény vallás az emberiségnek szól, a saját bűnei alóli megváltásról. Ez még itt a bolygón sem vonatkozik más egyéb élőlényekre, csak az emberre. Akkor meg mi dolga lenne vele egy másik galaxis másik élőlényeinek???

Nem tudom, mit szedtél, de én is kérek....

2014. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"A keresztény vallás az emberiségnek szól, a saját bűnei alóli megváltásról."


Úgy tudom. hogy nem csak arról. Ott van pl. a földöntúli élet, menny, vagy pokol.


Ha vannak más intelligens életformák a földön kívül - most az sajnos nem tudom, hogy ennek mennyi a valószínűsége, ehhez minimum kéne tudnom az univerzum jelenlegi térbeli kiterjedését, de még azt se tudom (plusz nem is vagyok ehhez elég jó patekból és bioszból) -, akkor simán elképzelhető, hogy van nálunk magasabb intelligencia. Az már "csak" a náluk meglevő életformához szükséges feltételek minőségétől, és a fejlődésük eddigi időtartamától függ.


És ha pl. van olyan földönkívüli, nagyon-nagyon magas intelektualitással rendelkező életforma, ahhol pl. képesek akár TeraHerz-es órajelű, gigabájtos nagyságrendű gyorsítótáras processzorokat megalkotni, vagy egyetlen atomban több bájtnyi információt eltárolni, akkor lehet, hogy a tudásuk révén egyértelműen képesek bizonyítani, hogy semmilyen szerves életformának sincs lelke, ebből fakadóan nincs túlvilág se, csak halál (((ami a halál beállta után végtelen idejű semmit jelent, talán ezért is van (majdnem) mindenkinek olyan iszonyatos halálfélelme a halál előtt)))


Nade ezt hagyjuk, nem kifejezetten a földönkívüliekre akartam rákérdezni, csak arra, hogy úgy szerintetek - vagy tudomásotok szerint - általában mi újság lehet ott.

Ha jól tudom egyébként, odáig a Hubble űrtávcső nem lát el.

2014. okt. 8. 11:21
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

A Hubble űrtávcső kb. 13,5 MIlliárd fényévig lát el - vagy inkább egy olyan távolságnak felel meg az a vöröseltolódás, amit az infra tartoányban észlelnek a legtávolabbi galaxisokról.


Ha ezt leegyszerűsítjük, a világegyeteem mai átmérője kb. 26,6 Mrd fényév, persze csak ha ragaszkodunk ehhez a gömbszimmetrikus ősrobbanás megkölezítéshez.


Valójában, távoli rendszerek nem képeznek egyazon inerciarendszert, így az ált.rel. szerint nem értelmezhető két távoli, nem inerciarendszer komponensre hogy milyen távol van, vagy hogy hány km/s sebességgel távolodik.


Attól függ honnan nézzük, akár 3 vagy 100 c-vel távolodik, a mérték pedig, hogy mivel méred a távolságát, ebből következően pedig a méterrúd hossza, végképp relativisztikus.


Amire rá szeretnél kérdezni mindenáron: a ma 40 Mrd fényévre lévő rendszerekről legkorábban 40Mrd év múlva kaphatsz választ.

2014. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Akkor itt az egyik cikkben valamit elronthattak : Mert ott az eddig a Hubble űrtávcsővel röggzített és kielemzett galaxist 30 milliárd fényévnyi távolságúnak írta.
2014. okt. 11. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!